bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 56,919.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,698.52
tether

Tether (USDT)

$ 0.996322
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215098
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.17
Bitcoin HaberleriHaberler

Fundstrat’tan Tom Lee, Bitcoin’in İki Ay İçinde 168.000 Dolara Ulaşmasını Nasıl Öngörüyor?

Kısa Notlar

  • Analist, 2021’in sonuna kadar 168.000 dolarlık bir Bitcoin fiyatı öngörüyor.
  • Bitcoin ETF’leri, önde gelen kripto para biriminin son yükselişini körükledi.

Fundstrat‘ın kurucu ortağı Tom Lee, firmanın analizine göre, önde gelen kripto para biriminin yıl sonuna kadar 168.000 dolara ulaşması gerektiğini açıkladı.

Yakın zamanda yayınlanan raporda, Bitcoin‘in ABD‘de birkaç Bitcoin borsasında işlem gören fonun piyasaya sürülmesinden sonra da yükselmeye devam edeceğini belirtti.

Tom Lee, diğer analistlerle birlikte Bitcoin konusunda yükselişini sürdürüyor.

Wall Street stratejisti, daha önce yıl bitmeden fiyatın en az 100.000 dolara ulaşacağını tahmin ettiği için Bitcoin uzun zamandır yükselişte. Hatta Bitcoin beklentilerini artırıyor.

Rapora göre, yükselişin ana itici gücü, şu anda ABD’de işlem gören Bitcoin vadeli ETF’leri olacak. Fundstrat, ProShares Bitcoin Strategy ETF‘nin ve düzenlenmiş borsalarda işlem yapmaya başlayan diğerlerinin, alım satımlarının ilk yılında rekor girişler görmelerini bekliyor. Bunun nedeni, yatırım aracının uzun süredir yüksek talep görmesi ve daha fazla yatırımcının aracılık ve emeklilik hesapları aracılığıyla bitcoin’e maruz kalmasına izin vermesidir. Yatırımcılardan gelen artan talep ile Bitcoin fiyatı ancak güçlü ağ etkileri nedeniyle daha da yükselerek dengeye ulaşacaktır.

Bitcoin için benzer bir fiyat hedefi öngören bir başka analist de, dünya çapında benimsenme arttıkça Bitcoin fiyatının da onunla birlikte artacağını belirten Skybridge Capital CEO’su Anthony Scaramucci‘dir.

Bu haber de dikkatinizi çekebilir: Avustralya’nın Menkul Kıymetler Düzenleyicisi, Bitcoin ve Ethereum ETP’leri Hakkında Olumlu Yönergeler Yayınladı

Bitcoin ETF’leri etkileyici performanslara sahipti, ancak bazı analistler kripto para biriminde tahminlerinde düşüşe devam ediyor.

SEC, kripto para birimi ETF’lerinin yıllarca reddedilmesinden sonra, yatırım araçlarının onaylarını aldı. Geçen hafta, ProShares Bitcoin Strategy ETF (BITO) büyük ilgi ve etkinlikle piyasaya sürüldü. ETF, yönetim altındaki varlıklarda sadece iki gün içinde 1 milyar doları aştı ve aynı zaman diliminde günlük 1 milyar doları aşan işlem hacimlerine sahipti. Piyasaya sürülen ikinci Valkyrie Bitcoin Strategy ETF (BTF), önemli ölçüde daha az aktivite ile piyasaya sürüldü.

Performanslarına rağmen, pazar için önemleri hakkında sorular sorulmuştur. ETF’lerin fiziksel Bitcoin’lerle değil, Bitcoin’i takip eden vadeli işlem sözleşmeleriyle desteklenecek şekilde yapılandırılması, Dallas Mavericks’in milyarder sahibi Mark Cuban’ın yanı sıra önemli rakamlar tarafından piyasa için en iyisi olmadığı için eleştirildi. , milyarder Paul Tudor Jones. Bu rakamlar, Bitcoin’in spot fiyatını izleyen bir Bitcoin ETF’yi tercih ederdi.

Bazı analistler, Bitcoin için açıkça düşüş eğilimi olduğunu ifade etti. Fidelity Investments Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer‘a göre, Bitcoin’in 100.000 $’lık bir fiyata ulaşması için iki ila üç yıla daha ihtiyacı var.

Bununla birlikte, Bitcoin etkileyici koşusuna devam etmeye hazır görünüyor. Kripto para birimi 20 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.930$’ı belirledi. Şu anda son 24 saatte %1.68 düşüş ve bu ay %45.8 artışla 61.000$ civarında işlem görüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala