bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Kripto Para PiyasasıAltcoin HaberleriHaberler

FTX.US ve University of Kentucky Wildcats Ortaklığı Geliyor

Kentucky Wildcats oyuncuları, FTX'in banka kartlarına ve NFT pazarına erişim sağlayacak.

Kısa Notlar

  • Kripto borsası FTX.US, University of Kentucky Wildcats basketbol takımı ile bir ortaklık kurdu.
  • Ortaklık, oyuncuların kripto para ödediğini görmeyecek, ancak oyuncular FTX’in banka kartlarına ve NFT hizmetlerine erişebilecek.
  • FTX, geçtiğimiz aylarda çeşitli spor ve e-spor ortaklıkları kurdu ve mekanların isim haklarını elde etti.

Kripto borsası FTX.US, University of Kentucky Wildcats basketbol takımı ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Anlaşma, oyunculara FTX banka kartları aracılığıyla ABD doları olarak aylık maaş ödenmesini içeriyor.

FTX ile Wildcats İş Ortağı

Kentucky Wildcats Üniversitesi, kripto borsası FTX’in ABD bileşeni olan FTX.US ile yeni bir ortaklık yoluyla artık adlarından, görüntülerinden ve benzerliklerinden (NIL) para kazanabilecek. Sporcular, sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak FTX için marka elçileri olarak görev yapacaklar.

Öğrenci-sporcuların kendi NIL’lerinden yararlanma hakkı ABD’de tartışmalı tartışmalara konu olmuştur ve geçmişte önemli ölçüde kısıtlanmıştır. Bu yılın başlarında NCAA, öğrenci-sporcuların kendi NIL’lerinden kar etmelerine izin vermek için oy kullandı ve yalnızca ABD Yüksek Mahkemesi’nin etkili bir şekilde bunu yapmaya zorlayan yakın tarihli bir kararının ardından olsa da, onlarca yıllık politikayı tersine çevirdi.

Oyunculara özel FTX banka kartları aracılığıyla ABD doları olarak aylık maaş ödenecek. FTX ayrıca, oyuncuların koleksiyon pazarında değiştirilemez tokenler (NFT’ler) oluşturarak para kazanmalarına da izin verecek. Bu hizmet, Solana tabanlı NFT‘lerin desteğiyle Ekim ayında yayına girdi.

Sporcular, NIL sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak FTX için marka elçileri olarak görev yapacaklar.

FTX.US’ta iş geliştirme başkan yardımcısı Avi Dabir, şirketin “ülkedeki en başarılı üniversite basketbol programlarından birinden oyuncularla çalışmaktan heyecan duyduğunu” ve borsanın oyuncuları kripto konusunda eğitmeye yardımcı olacağını söyledi.

Çeşitli Spor Ortaklıkları

FTX, faaliyette olan en büyük beş kripto borsası arasında yer alıyor. Son 24 saatte, spot borsasında 3,7 milyar dolar ve türev borsasında 16.2 milyar dolarlık işlem hacmi gördü.

Borsa, spor ortaklıklarına 350 milyon dolardan fazla harcadı. Son zamanlarda, Miami’deki eski American Airlines arenasının ve California Üniversitesi’ndeki bir futbol sahasının isim haklarını elde etti. Ayrıca son aylarda MLB ve e-spor ligi TSM ile ortaklık kurdu.

Diğer basketbol haberlerinde, NBA çok sayıda kripto ortaklığı kurdu. Profesyonel lig, bu Ekim ayında kripto borsası Coinbase ile bir ortaklık kurdu. Ayrıca, Top Shots adlı bir dizi değiştirilemez jeton başlatmak için Dapper Labs ile birlikte çalıştı.

Bu arada, Mark Cuban’dan Dallas Mavericks gibi NBA takımları bağımsız olarak kriptoyu destekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala