bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 56,919.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,698.52
tether

Tether (USDT)

$ 0.996322
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215098
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.17
Finans HaberleriHaberler

Fransa Merkezli Kripto Para Şirketi SheeldMarket, A Serisi Finansman Turunu Başarıyla Tamamladı

Fransa merkezli lisanslı bir kripto para komisyoncusu olan SheeldMarket, A Serisi finansman turunda 10 milyon dolar topladı.

Londra merkezli girişim sermayesi şirketi Atomico ve Semantic Ventures, tura öncülük etti. Ledger CEO’su Pascal Gauthier ve yakın zamanda Snapchat tarafından satın alınan sosyal harita uygulaması Zenly’nin kurucu ortağı Alexis Bonillo da dahil olmak üzere melek yatırımcılar da turu destekledi. 

Anlaşmanın bir parçası olarak, Atomico ortağı Siraj Khaliq, SheeldMarket’in yönetim kuruluna katıldı. SheeldMarket eldeki taze sermaye ile türev alım satım işlemlerine ve Aave Arc gibi izin verilen DeFi protokollerine erişim sağlamak için platformunu büyütmeyi planlıyor.

SheeldMarket CEO’su Oliver Yates, “Düzenleyici denetime tabi bir komisyoncu olduğumuz için izinsiz DeFi protokolleriyle doğrudan ticaret yapamıyoruz.” ifadelerini kullandı.

SheeldMarket, Fransız mali düzenleyici AMF tarafından denetleniyor. Şu anda kurumsal yatırımcılar kripto spot ticaretine erişim sağlıyor.

Yates, müşterilerinin kripto hedge fonlarını, blok zinciri veya DeFi vakıflarını ve kriptoyu tekliflerine dahil etmek isteyen Fintech’leri içerdiğini söyledi.

Yönetici, operasyonlarını genişletmek için SheeldMarket’in mevcut 17 kişilik ekibini önümüzdeki aylarda ikiye katlamayı planladığını dile getirdi.

A Serisi tur, firmanın bugüne kadarki toplam finansmanını 11 milyon dolara getiriyor. SheeldMarket geçen yıl Draper Dragon ve Axeleo Capital tarafından ortaklaşa yönetilen tohum finansmanında 1 milyon dolar toplamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala