Kripto Para HaberleriHaberler

Florida’da İşletmeler Kriptoda Vergi Ödeyebilecek

Florida Valisi Ron DeSantis, eyaletteki işletmeler için dijital varlıklarda vergi ödemeye izin verecek yeni bir plan açıkladı. Bloomberg’in haberine göre DeSantis dün yaptığı açıklamada, çok sayıda işletmenin Florida’da kriptoda vergi ödemek istediğini ve devletin bunun üzerinde çalıştığını söyledi.

Vali DeSantis, kripto yanlısı duruşunu aktif olarak savunuyor ve devleti, Blockchain.com gibi şirketleri Miami gibi şehirlere çeken kripto yatırımı için gelişmekte olan bir merkez haline getirmek amacıyla aktif olarak modernize etti. Aralık ayında DeSantis, işletmelerin kripto para birimlerinde devlet vergilerini ödemesine izin verecek bir program önerdi.

Florida Valisine Miami Belediye Başkanından Destek

Florida’da dijital varlıkların geniş çapta uygulanması, maaşlarının bir kısmını ABD Doları yerine BTC olarak alacağını söyleyen eyaletteki en büyük ikinci şehrin belediye başkanı Francis Suarez‘in desteği olmadan mümkün olmazdı.

2024 yılında potansiyel bir Cumhuriyetçi başkan adayı olarak görülen DeSantis, merkezileştirilmiş merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ile merkezi olmayan ve düzenlenmemiş Bitcoin arasındaki farkı anladığını gösterdi. Ayrıca Merkez Bankası tarafından kontrol edilen dijital para biriminin artıları ve eksileri hakkında geniş bir araştırma başlatan yürütme emriyle ilgili endişelerini dile getirdi.

Belediye başkanının daha önce belirttiği gibi, tek bir merkezi otoritenin belirli malları satın almak için kullanılan ve temelde ülkenin para birimi olarak hareket eden bir varlığa el koyma ve tam olarak kontrol etme yeteneğinden endişe duyuyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Glassnode Verilerine Göre Kripto Borsalarına Güven Azalıyor

Çok sayıda ademi merkeziyetçi kripto para birimi ve blok zinciri uzmanı, neredeyse her tür merkezi dijital para biriminin üçüncü bir tarafça manipüle edilebileceğinden, CBDC’lerin insanların fonları üzerinde aşırı genişletilmiş düzenlemeden başka bir şey getirmeyeceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu