Finans HaberleriHaberler

Fintech Şirketi Moonpay, Finansman Turunun Ardından 3.4 Milyar Değere Ulaşmayı Hedefliyor

Kripto para ödemeleri için alt yapı oluşturmaya adanmış bir fintech girişimi olan Moonpay’in, ilk risk sermayesi finansmanı turunu gerçekleştirdikten sonra 3.4 milyar dolarlık bir değere ulaşması bekleniyor. 

Bu finansman turu, Tiger Global Management ve Coatue Management tarafından ortaklaşa yürütülüyor ve şirkete tam 400 milyon dolar değerinde fon sağlaması planlanıyor.

MoonPay platformu, banka, kredi kartı ve yerel banka havaleleri gibi ana ödeme yöntemlerini kullanarak kripto para birimleri ve dijital varlıkların satın alınmasına olanak tanır.

Finansman bilgileri resmi olarak açıklanmasa da, The Information’dan bir rapor, konuya aşina iki kişinin gelişmeyi doğruladığını öne sürüyor. 

Tiger Global ve Coatue Management, çok sayıda orta ölçekli blok zinciri, merkezi olmayan finans (DeFi) ve kripto girişimini finanse etmek için daha önce ortaklık kurmuştu. En son yatırımları, bir blockchain güvenlik firması olan CertiK için 24 milyon dolarlık bir finansmandı.

Moonpay, konu hakkında yorum talebine hemen yanıt vermedi. 2021 Küresel Girişim Ekosistemi Raporu’ndan elde edilen veriler, blockchain endüstrisinin son beş yılda %121‘lik bir büyümeye tanık olduğunu gösteriyor.

Ayrıca, kripto firmaları 2021’in ilk çeyreğinde 2020‘nin tamamından daha fazla fon aldı. Hong Kong merkezli VC yatırım şirketi Kenetic’in kurucusu Jehan Chu, “Hiçbir şey emsallerinden daha çekici değildir.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala