Kripto Para HaberleriHaberler

Finans Kurumları Kripto Para Alanında Büyük Bir İşe Alım Çılgınlığı Yaşıyor

Bloomberg‘in haberine göre, The Wall Street bankacılık devleri, kripto para ve blockchain ilgili iş ilanları ile 2018 yılından bu yana kendi kuruluşlarına 1.000 iş pozisyonu eklemiş durumda.

Bu yıl yalnızca Ağustos ayında 615% yükseliş meydana geldi. Goldman Sachs, 82 kripto uzmanı işe aldı ve JPMorgan Chase 63 kişiyi işe aldı.

En iyi yetenekleri teşvik etmek için pazarlama, satış ve yazılım geliştirmedeki daha geleneksel rollere göre maaşta %20-30‘luk bir artış teklif ediliyor.

Kıdemli roller, benzer geleneksel rollere göre %50 avantajlı olarak nitelendiriliyor. Londra merkezli bir işe alım uzmanıyla röportaj yapan Financial Times’a göre, kripto para birimleriyle hobi olarak ilgilenenler bile sektörde iş bulabilir.

JPMorgan CEO’su Ekim ayında Bitcoin’i “değersiz” olarak nitelendirdi. Daha sonra, kendi görüşüne rağmen müşterilerini takip edeceğini söyledi.

En iyi kripto yeteneğini çekmeye çalışan bankalarda bir ironi var. Bankalarda, kripto meraklılarının tipik olarak kaçınmak isteyeceği katı bir düzenleyici çerçeve içinde çalışılır, çünkü kripto para biriminin temel ilkelerinden biri, gücün tek bir aracıya verilmediği ve kontrolün kişinin kendi parası üzerinde tutulduğu ademi merkeziyetçiliktir.

Grayscale Investments’tan Elsie Brown Russell‘e göre, kripto ayrıca kişiye bir şeyde hisse sahibi olma şansı veriyor. Bankalar, denklemi tersine çevirerek, müşterilerini kaybetmemek için kripto tekliflerini zaten var olan bir çerçeveye dahil etmeye çalışıyorlar. Hiç şüphe yok ki, küresel kabul ve artan müşteri ilgisi, bankaların başlangıçta sunduğu direnci yavaş yavaş kırmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala