Kripto Para HaberleriHaberler

Faze Technologies, NFT Serisi Yayınlamak İçin Uluslararası Kriket Konseyi İle Ortaklık Yaptı

Anshum Bhambri, Sundar Raman ve Kushagra Kohli tarafından kurulan Faze Technologies, finansman turunda 17,4 milyon dolar topladı. Takım, spora odaklanan özel bir NFT serisi yayınlamak için Uluslararası Kriket Konseyi ile bir anlaşma yaptı.

Sequoia Capital India, Coatue, Tiger Global, Dapper Labs, Samsung Next ve Courtside finansman turuna katıldı. Faze Technologies, kriket tarihindeki en büyük anlardan bazılarıyla daha fazla ilişki kurmak isteyen dünya çapındaki bir milyar kriket hayranından yararlanmak istiyor.

Bhambri’ye göre Faze Technologies‘in amacı, takas edilemeyen tokenleri (NFT), oyunları, finansal araçları ve paha biçilmez deneyimleri tek bir dijital yerde birleştirerek kriket için bir metaverse oluşturmaktır .

Faze, önümüzdeki birkaç hafta içinde NFT’leri yayınlamayı planlıyor. ICC web sitesine göre, Flow blok zincirindeki en son teknoloji ile birleştirilmiş kriket tarihindeki harika anların önemli kataloğu, hayranların ICC’den en popüler şutların ve yakalamaların bazılarının NFT’lerini toplamasına izin verecek.

Kripto sektörü Kriket dünyasında görünür hale geliyor

Ekim 2021’de ICC, küresel kripto para borsası FTX ile çok yıllı bir anlaşmayla ortaklık kurdu. Basında, ICC Erkekler T20 Dünya Kupası gerçekleşirken finaller boyunca FTX reklam yerleştirmeleri yayınlanacağı bildirilmişti.

FTX , önümüzdeki iki yıl boyunca tüm büyük ICC etkinliklerinde görülecek. ICC’nin dijital departmanından Finn Bradshaw, kriket kuruluşunun, ticari kartlardan hayranların ICC seçim çerçevesi etkinliklere kadar çok sevilen oyunlara sahip olabileceği video NFT’lere geçiş yapma sevincini aktardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu