bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Kripto Para HaberleriHaberler

Fast Food Zincirleri NFT Trendine Katılıyor

Geçtiğimiz aylarda sanatçılar, oyun tutkunları, müzisyenler ve ünlüler NFT endüstrisine giriş yapmışlardı. Şimdi  de fast food zincirleri teknolojiyi çeşitli şekillerde kullandıkça, dönüştürülemeyen tokenlerin (NFT) büyük ilgi gördüğünü fark etti.

McDonald’s, Burger King ve Taco Bell gibi fast food devleri, tanıtım, ürün ve hizmetlerinin dağıtımını sağlamak amacıyla NFT’lere giriyor.

Taco Bell

Taco Bell, Meksika tarzı ürünleri sayesinde Amerika Birleşik Devletleri’nde popüler bir fast food markası olmayı başarmıştır. Mart 2021 pazarlama kampanyasında Taco Bell, fast food zincirleri arasında koleksiyon Token’ları sunan ilk firma oldu ve yeni bir NFT koleksiyonu başlattı.

Taco Bell NFT’leri (Taco Art), bazı alıcıların bir Taco Bell NFT için 10 Ethereum ( ETH ) ödediği, fast food tekliflerinin sanatsal resimlerini içeriyor. Restoran zincirinin tweetlerine göre, satıştan elde edilen gelir hayır kurumlarına bağışlandı. 

Burger King

Burger King Keep It Real Meals” adlı bir pazarlama kampanyası ile bir dizi dijital koleksiyon ürününü piyasaya sürdü ve NFT alanına girişini duyurdu.

Her Burger King müşterisi, üç koleksiyonluk oyun parçasından birini almak için yemeğiyle birlikte gelen QR kodunu tarayabilecek. Bir oyuncu üçünü de aldığında, dijital bir koleksiyon ya da bir yıllık hamburger alabilecek.

McDonald’s

Çin’in kripto ile ilgili hemen hemen her şeyi yasaklamasına rağmen, McDonald’s Çin şubesi, Franchise’ın 31. yıl dönümü çekilişinin bir parçası olarak çalışanlarına ve müşterilerine 188 NFT seti yayınlayacak.

NFT’ler, McDonald’s China’nın yeni ofis merkezinin “Big Mac Rubik’s Cube” adlı bir projede üç boyutlu sanatsal tasarımlarından oluşuyor.

Pizza Hut

Pizalarıyla ünlü bir fast food zinciri olan Pizza Hut’ın Kanada’daki yan kuruluşu “1 Byte Favourites” adlı bir NFT projesi yayınladı

17 Mart tarihli bir duyuruda şirket, belirli aralıklarla bir dilim pizzanın NFT görüntülerini yayınlayacağını söyledi. Her dilim ve NFT görüntüsü farklı bir tarifle gelecek ve ilgilenen alıcılar Rarible’da NFT’lere erişebilecek. 

Pizza Hut Kanada pazarlama şefi Daniel Meymen, NFT kampanyasının “hayranlara sanal olsa bile en sevdikleri Pizza Hut tariflerine erişmeleri için başka bir fırsat” olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala