Blockchain HaberleriHaberler

Faraway, Solana’da Tarayıcı Tabanlı Blockchain Oyunları Oluşturmak İçin 21 Milyon Dolarlık Fon Sağladı

Blockchain oyun stüdyosu Faraway, Solana ağında tarayıcı tabanlı oyunlar geliştirmek için erken aşamada toplam 30 milyon dolar topladı.

Miami merkezli firma Perşembe günü yaptığı açıklamada, Lightspeed Venture Partners ve kripto değişim platformu FTX liderliğindeki A Serisi finansman turunda 21 milyon doları güvence altına aldığını duyurdu.

A Serisi turdaki diğer destekçiler arasında blok zinciri risk sermayesi yatırımcıları Pantera Capital, Sequoia Capital ve Silicon Valley VC devi a16z yer alıyor.

Bu 21 milyon dolarlık A Serisi tur, Faraway için 8 milyon doların üzerinde sermaye sağlayan Lightspeed liderliğindeki firmanın tohum finansman turuna ek olarak kayıtlara geçti.

Erken aşama finansmanı güvence altına alınan Faraway, birinci şahıs nişancı oyunu olan “Mini Royale: Nations” adlı tarayıcı tabanlı amiral gemisi oyununu piyasaya sürmeye çalışacak. Faraway, Solana’nın ilk canlı çok oyunculu oyunu olacağını söylüyor.

Şirket, tarayıcı tabanlı oyunlar üreterek ve oyun oynamak için katı donanım önkoşullarına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak, düşük giriş engellerinin çevrimiçi oyuncular arasında kitlesel olarak benimsenmesini teşvik edeceğini umduğunu söylüyor.

Faraway CEO’su Alex Paley, “Tarayıcının, özellikle kısa ve orta vadede, herhangi bir blok zinciri oyunu için en uygun platform olduğuna inanıyoruz” Dedi.

Faraway’in 30 milyon dolarlık bağış toplaması, aynı zamanda, metaverse konseptinin artan popülaritesinin ortasında, blockchain oyun girişimleri için bir dizi VC liderliğindeki finansmanın en sonuncusu oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala