Kripto Para HaberleriHaberler

Facebook’un Yeniden Markalaşmasının Ardından Metaverse Tokenleri Yükseliyor

Metaverse ile ilgili tokenlar, Facebook’tan kısa bir süre sonra yükselişe geçti. Şirket, Perşembe günü yaptığı açıklamada, artırılmış ve sanal gerçeklik yüklü gelecek etrafında kendisini yeniden yönlendirmek amacıyla kendisini Meta olarak yeniden markalaştıracağını duyurdu. 

Kripto para birimi veri toplayıcısı CoinGecko’ya göre, metaverse tokenların piyasa değeri son 18 saatte %262.9 arttı ve şu anda 13.4 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. 

MANA gibi en büyük projelerden bazıları, Decentraland sanal gerçeklik platformunu destekleyen Ethereum tokeni ve aynı adı taşıyan merkezi olmayan sanal alan projesinin yerel varlığı olan STARL dahil olmak üzere gün içinde %50‘den fazla arttı.

Günün en büyük kazancı, Minecraft oyun motoru ve Ethereum blok zinciri kullanılarak oluşturulan sanal bir evrenin simgesi olan ETHV (Ethverse) %112.8 oldu.

7,5 milyar dolardan fazla satış yapan popüler NFT tabanlı çevrimiçi video oyunu Axie Infinity‘nin tokeni de %11 artış gösterdi.

Facebook’un hissesi, sosyal medya devinin internetin sanal deneyimlerine odaklanan yeni çalışmalarıyla markasını meta olarak değiştireceğini açıkladıktan sonra %1,5 artışla kapandı. Yeniden markalaşmakararı, şirketin platformunda yanlış bilgilerin ve kışkırtıcı içeriğin yayılması üzerindeki kontrol eksikliğiyle ilgili bir dizi rapor arasında geldi. 

Duyurudan önceki gün, Facebook, metaverse bölümünü geliştirmek için bu yıl en az 10 milyar dolar harcayacağını ve çabaların ölçeklenmesine yardımcı olmak için önümüzdeki beş yıl içinde 10.000 kişiyi işe alacağını söyledi. Şirket, 1 Aralık’ta MVRS kodu altında işlem görmeye başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala