bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 56,919.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,698.52
tether

Tether (USDT)

$ 0.996322
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215098
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.17
Kripto Para HaberleriHaberler

Blockchain Life’ın Kurucusu, Kötü Düzenlemelere Rağmen Rus Kripto Piyasasının Yüz Milyarlarca Dolara Ulaştığını Söylüyor

Büyük bir endüstri yöneticisine göre, Rusya kripto para piyasası, yeterli kripto para düzenlemesinin olmamasına rağmen yüz milyarlarca dolara ulaştı.

Rus kripto para etkinliği Blockchain Life‘ın kurucusu Sergei Khitrov, 27 Ekim’de Moskova’daki VII Blockchain Life Forum’da Rusya’daki kripto para birimi düzenlemesinin durumu hakkında bir açılış konuşması yaptı.

Khitrov, kendi endüstri iç görülerine ve piyasa bilgisine dayanarak, Rus kripto piyasasının 40 trilyon ruble veya 550 milyar dolardan fazla olduğunu tahmin ediyor.

Ayrıca, Rus hükümetinin sektör için daha rahat düzenlemeler sağlaması durumunda, Rus kripto şirketlerinin yılda 284 milyar ruble (4 milyar dolar) değerinde vergi üretebileceğini iddia etti.

Ancak Khitrov, Rus düzenleyiciler son birkaç yıldır sektörün çıkarlarını görmezden gelmeye devam ederken, yerel kripto şirketlerinin yasa dışı faaliyet göstermeye devam etmekten veya hayatta kalmak için diğer yargı bölgelerine kaçmaktan başka bir şey yapamadığını söyledi.

Yönetici, “Kripto topluluğunun çıkarlarını dikkate alan düzenlemeler olmadan, kripto para hizmetleri yasal olarak sağlanmayacaktır. İş dünyasının gölgelerden çıkması kârlı değil” dedi. Khitrov, önemli pazar büyüklüğüne rağmen Rusya’da resmi olarak tek bir yerli kripto para borsası kurmuş değil, dedi:

“Rus kökenli birçok kripto borsası biliyoruz, ancak ne yazık ki bu borsalar ya resmi olarak kayıtlı değil ya da sadece diğer yargı bölgelerinde bulunuyor.”

Yönetici, çeşitli hükümet yetkilileriyle kripto yasasını müzakere etmeye derinden bağlı olduğunu ve düzenleyicilerin diğer yetki alanlarına kaçan işletmelerin farkında olduklarını söyledi.

Khitrov’a göre, Rus hükümeti büyük kripto şirketlerini ülkeye getirmenin yollarını arıyor ancak endüstrinin taleplerini karşılayamıyor. Ayrıca, Rus kripto topluluğunun şimdiye kadar kripto vergilerinin nasıl ödeneceğini anlamada “tam bir başarısızlık” gösterdiğini vurguladı.

2017 yılında kurulan Blockchain Life forumu, yılda iki kez gerçekleşen büyük bir Rus kripto para birimi etkinliğidir. En son Blockchain Life forumu, 26 Ekim ve 27 Ekim tarihlerinde Moskova’da gerçekleşti ve 5.000‘den fazla katılımcı ve konuşmacıyı bir araya getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala