bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Kripto Para HaberleriHaberler

Ethereum Destekli NFT Oyunu Axie Infinity, Gelişmekte Olan Ülkelerde Son Derece Popüler Hale Geldi

Popüler NFT oyunu Axie Infinity, potansiyel bir gelir yolu olarak gelişmekte olan ülkelerdeki işçiler arasında hızla ilerlemeye devam ediyor. Axie Infinity teknik incelemesi bu oyunu şu şekilde tanıtıyor:

“Axie Infinity, herkesin ekosisteme katkı sağlayarak token kazanabileceği Pokémon’dan ilham alan bir evrendir. Oyuncular evcil hayvanları için savaşabilir, toplayabilir, yükseltebilir ve kara tabanlı bir krallık kurabilir. Tüm sanat varlıklarına ve Axie genetik verilerine 3. taraflarca kolayca erişilebilir, bu da topluluk geliştiricilerinin Axie Infinity evreninde kendi araçlarını ve deneyimlerini oluşturmalarına olanak tanır.

“Axie ile geleneksel bir oyun arasındaki temel fark, Blockchain ekonomik tasarımının oyuncuları ekosisteme katkılarından dolayı ödüllendirmek için kullanılmasıdır. Bu yeni oyun modeli ‘kazanmak için oyna’ olarak adlandırıldı. Axie, Covid pandemisi sırasında yeni bir gelir akışı arayışında gelişmekte olan ülkelerden binlerce oyuncuyu kendine çekti.

Teknik inceleme ayrıca Axie oyuncularının aşağıdaki şekillerde kazanç elde edebileceğinden bahsediyor:

  • “Skor tablosu ödülleri kazanmak için PVP savaşlarında rekabet etmek.”
  • “Axies yetiştirmek ve onları pazarda satmak.”
  • “Mistikler ve Kökenler gibi nadir Eksenler hakkında bilgi toplamak ve spekülasyon yapmak.”
  • “2021’den itibaren oyuncular, yönetim haklarına ve yerleşik ücret paylaşımına sahip olduğu için oyun evreninin gerçek bir dilimini temsil eden bir yönetim simgesi olan AXS’yi kazanabilirler. Oyuncular bu tokeni oyun oynayarak rahatlıkla kazanabilirler.

Cointelegraph tarafından hazırlanan bir rapora göre, Axie Infinity, gelişmekte olan ulus çalışanlarının tahsil edilebilir karakterlerin ticaretinden para kazanmalarına izin veriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala