Kripto Para HaberleriHaberler

ESL Gaming, E-Spor Etkinliğinde NFT’ler Sunacak

ESL Gaming, yaklaşmakta olan ESL Pro Tour CS:GO e-spor turnuvasında hayranlara NFT'ler sunacak.

ESL Gaming, e-spor platformunda NFT basımı ve ticareti sunmak için Immutable X ile ortaklık kurdu.  Dünyanın en büyük e-spor şirketlerinden biri olan ESL Gaming, yeni bir NFT platformunu piyasaya süreceğini duyurdu.

Bu gelişme, Katman İki Ethereum üzerinde çalışan StarkWare destekli bir NFT projesi olan Immutable X ile ortaklığın sonucu olarak ortaya çıktı.

Platform, koleksiyonluk NFT’ler sunacak ve ESL Pro Tour CS:GO oyun turnuvasıyla birlikte piyasaya sürülecek. Bu etkinlik, firmanın en büyük turnuvalarından biri olarak nitelendiriliyor.

2022 edisyonu için hayranlara etkinlikten seçilen benzersiz dijital koleksiyonlar sunulacak. Immutable X ile ortaklık hakkında yorum yapan ESL Gaming küresel iş geliştirme temsilcisi Bernhard Mogk şunları söyledi:

“ESL Pro Tour tarihindeki en unutulmaz anlardan bazılarını satın almak, toplamak ve sahip olmak için mümkün olan en iyi topluluk odaklı ve hayran merkezli koleksiyon platformunu Immutable X’te başlatmaktan heyecan duyuyoruz.”

NFT’ler, birbirinden benzersiz kripto varlıklardır. NFT’ler, dijital sanat, müzik veya oyun içi öğeler gibi varlığın doğrulanabilir sahipliğini sunmanın bir yoludur.

Geçen yıl, bu teknolojinin popülaritesi patladı ve spor, oyun, sanat gibi endüstrilerde geniş çapta benimsendi. Çoğu NFT, bugün en yaygın kullanılan blok zinciri olan Ethereum’da basılıyor.

Immutable X, yüksek hızlı işlemler sunmak için StarkWare’in ZK-Rollup teknolojisinden yararlanıyor ve sıfır gaz ücreti sunuyor.

Ayrıca platformda basılan NFT’lerin karbon nötr olması için karbon ayak izini dengelemek adına Trace ve Cool Effect ile ortaklık kuruldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala