Haberler

Eski CFTC başkanı Chris Giancarlo, Digital Asset’in yönetim kuruluna katıldı

2019 yılına kadar ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı olarak görev yapan Chris Giancarlo, blockchain girişimi Digital Asset‘in yönetim kuruluna katılıyor.

Digital Asset bugün yaptığı açıklamada, Giancarlo’nun varlık tokenizasyonu, dağıtılmış defter teknolojisi ve düzenleyici gelişmelerin kripto alanı üzerindeki olası etkisi hakkında danışmanlık sağlayacağını söyledi. 

Eski CFTC başkanı şu anda Willkie Farr & Gallagher hukuk firmasında kıdemli danışman olarak çalışıyor ve ABD’li milletvekillerini bir merkez bankası dijital para birimi geliştirme konusunda bilgilendirmek için veri üretmeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Digital Dollar Project’in kurucu ortağı oldu.

Giancarlo, “İşletmelerin varlıkları birbirine bağlaması ve paylaşması için güvenli yollar gerektirecek bir dijital ekonomik dönüşümün eşiğindeyiz” dedi.

Giancarlo, CFTC başkanı olarak görev yaptığı süre boyunca ABD Finansal İstikrar Gözetim Komitesi, Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubu ve Uluslararası Menkul Kıymet Komisyonları Örgütü’nün yönetim kurulu üyesi olarak da görev yaptı.

Kripto ve blok zincirindeki birçok kişi, CFTC’de geçirdiği beş yıl boyunca dijital varlıkları desteklediği için ona “Kripto Babası” olarak atıfta bulundu .

Giancarlo, artık herhangi bir ABD devlet kurumu için resmi bir kapasitede hizmet vermese de, 2021’de dört ay boyunca BlockFi’nin yönetim kurulundaydı ve kısa süre önce blockchain yatırım firması CoinFund’a stratejik danışman olarak katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu