bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Kripto Para HaberleriHaberler

Eric Adams, New York’un Bir Kripto Para Birimine Sahip Olmasını İstiyor

Eric Adams, New York şehrinin bir sonraki belediye başkanı olmak için seçimleri kazandıktan bir gün sonra, bir görüşmeciye “şehrimizde Bitcoin ve kripto para biriminin büyümesini neyin engellediğine bakmak istiyoruz” dedi.

Bloomberg Radio tarafından Adams’a New York’u kripto dostu bir şehir haline nasıl getireceği sorulduğunda, “Miami belediye başkanıyla görüştüm ve dostane bir rekabete gireceğiz. Çok iyi giden bir Miami kripto parası var.” İfadelerini kullandı.

Miami belediye başkanı Francis Suarez, şehrinin kripto para birimi merkezi olmasını istediğini söyleyen kripto dostu bir Cumhuriyetçi olarak biliniyor.

Suarez, sonunda, vergi yerine Ağustos ayında başlatılan MiamiCoin’i madencilik yaparak ve ihraç ederek şehrin faaliyetlerini finanse etmeyi umduğunu söyledi.

Adams, 2013’ten beri Brooklyn ilçe başkanı ve ayrıca seçim sonrası röportajda, belediye başkanı olarak sektördeki işleri doldurmak için kriptodan anlayan çeşitli gençlerden oluşan bir ekip kurmayı hedefleyeceğini söyledi.

Eric Adams’ın kripto para birilerine yönelik bu olumlu tutumu pek çok kesim tarafından takdir aldı. Görünüşe göre belediye başkanı Miami’yi örnek alıyor.

Eric Adams, daha önce New York Eyalet Senatörü olarak görev yapıyordu. 61 yaşındaki başkan, şimdiden kripto para topluluğunun beğenisini kazanmaya başladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala