NFT HaberleriHaberler

Enteresan Bir İstatistik de NFT Oyunlarından Geldi

NFT oyun platformu Balthazar’ın gerçekleştirdiği ankete göre, Filipinler merkezli 1.103 katılımcı arasında her 3 oyuncudan 1’i, tam zamanlı olarak NFT oyunlarını oynamak için profesyonel iş pozisyonlarından ayrılmaya istekli veya işinden istifa etmeyi düşünüyor.

Katılımcılar arasındaki oyuncuların %59’u, yan gelir elde etmeye devam ederken, birincil tam zamanlı işleri olarak NFT oyunlarını oynamayı tercih edeceklerini belirtti.

Balthazar CEO’su John Stefanidis, Forkast ile yaptığı bir röportajda şunları söyledi:

NFT oyun talebi, kazançları Covid-19 pandemisinden etkilenen Filipinler’deki oyuncular için popüler bir birincil gelir kaynağı haline gelen Axie Infinity‘nin yükselişiyle geçen yıl arttı.

NFT oyunları bazı oyuncular için güvenilir gelir akışı sağlarken, katılımcıların %69’u oyunlara katılmak için gereken NFT’lerin fiyat aralığının dışında olduğunu söyledi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: 11 Yıl Sonra Bir Bitcoin Cüzdanı Daha Etkin!

CryptoSlam verilerine göre, Axie Infinity, 2022’nin ilk çeyreğinde daha fazla oyuncuya hitap etmek için oynaması ücretsiz bir platforma hazırlanırken, oyunun Şubat ayındaki aylık satış hacmi, CryptoSlam verilerine göre geçen yıl Mayıs ayından bu yana ilk kez 100 milyon ABD dolarının altına düştü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu