Bitcoin HaberleriHaberler

Endüstriyel Bitcoin Madenciliği, Küçük Teksas Kasabasına Yeni Bir Soluk Getiriyor

Madencilik firması Bitdeer ve ABD’deki önde gelen halka açık Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Riot Blockchain, Teksas’ın Rockdale kasabasındaki eski bir alüminyum eritme tesisinde barındırılan veri merkezlerini işletiyor.

Kasabanın alüminyum eritme tesisi Alcoa fiması tarafından işletiliyordu ve şirket, 2008 yılında faaliyetlerine son vermeye başlayana kadar dünyanın en büyük tesisiydi.

Texas Blockchain Konseyi başkanı Lee Bratcher‘a göre, tesisin enerji kapasitesi Alcoa’nın ayrılmasından sonra boşa harcanmaya başladı.

Rockdale, yalnızca 5.600 kişilik küçük bir kırsal kasabayı içermesine rağmen, endüstriyel ölçekte madencilerin aradığı tüm özellikleri barındırıyor.

Kripto dostu politikacılar, yeniden kullanım için terk edilmiş endüstriyel altyapıya ev sahipliği yapan büyük araziler ve çok ucuz elektrik fiyatları sayesinde cazip bir merkez haline geliyor.

Rockdale Belediye Başkanı John King, yerel şebeke operatörü, Teksas Elektrik Güvenilirlik Konseyi (ERCOT) ve madenciler arasındaki ilişkiyi faydalı olarak tanımlıyor. Belediye başkanı konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Madenciler belirli bir miktarda güç satın almaya kararlılar ve yaptıkları şey onu satıp kar elde etmek. İki ya da üç sentlik bir sözleşmeleri var ve onu kilovat saat başına 9 dolara satabilirler.”

Riot, bu yıl Bitcoin üretimini üç kattan fazla artırdı. Firma şimdi Rockdale’deki tesisinden ayda 500 BTC’den fazla üretim yapıyor Mevcut fiyatlarla, çıkarılan kripto paralar ayda 30 milyon dolara denk geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala