bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 56,919.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,698.52
tether

Tether (USDT)

$ 0.996322
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215098
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 209.17
Bitcoin HaberleriAltcoin HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

Elon Musk, Kriptoyu Yok Etmenin İmkansız Olduğunu Söylüyor

Elon Musk ve birçok coiniste göre kripto para topluluğu ve endüstrisi, son zamanlarda Çin hükümetinin kripto para birimlerinin meteorik yükselişini engelleme çabaları sayesinde sarsıldı; bunların başında, kripto varlıklarla ilgili veya kripto varlıklar etrafında herhangi bir faaliyeti yasa dışı olarak yapma kararı yer alıyor. Ancak tüm bunlara rağmen, bundan sonra ne olursa olsun, kripto para birimlerinin yok edebileceği fikrinin, bu dijital varlıkların ne kadar popüler ve yaygın hale gelmeyi başardığı düşünülürse, inandırıcı olmadığına inanan birçok kişi var.

Bu amaçla Elon Musk, Çin hükümetinin şimdi ne isterse yapabileceğine ve kripto endüstrisinin uzun vadede hayatta kalmayı başaracağına inandığı yukarıda bahsedilen hissi yineleyerek konuyla ilgili görüşlerini paylaştı. Ayrıca, görüşünün temel nedenlerinden birinin kripto varlıklarının genel olarak merkezi olmayan yönü ile ilgili olduğunu açıkladı.

‘Kripto yok edilemez’

Kripto endüstrisi, bu kurumlara göre önceden var olan ve yerleşik geleneksel küresel finansal sisteme ciddi bir tehdit oluşturduğundan, dünyanın her köşesinden düzenleyiciler, kripto para birimlerini bir kez ve herkes için sona erdirmek için birleşik yaklaşımda acımasızdır. Yine de Elon Musk, endüstrinin düzenleyiciler tarafından düzenli olarak karşı karşıya kaldığı sürekli artan incelemeye rağmen, kripto para birimlerinin nihayetinde “yok edilemez” olduğunu düşünüyor.

Tesla CEO‘su, bu noktada kriptodan gerçekten kurtulmanın mümkün olduğunu düşünmediğini de sözlerine ekledi. Bununla birlikte, hükümet ve düzenleyici kurumların ilerlemesini durdurmaya çalışması oldukça mümkündür. Elon ayrıca, Çin gibi ülkelerin kripto para birimlerinden bu kadar korkmasının temel nedeninin, bu endüstrinin kripto para birimine doğru kilit bir hareketi temsil etmesi olduğunu söylemeden önce, dijital varlıkların merkezi olmayan doğası göz önüne alındığında, Çin’in kriptoyu denklemden tamamen çıkarmak için muhtemelen mücadele edeceğini belirtti. Herhangi bir merkezi hükümetin gücünü ve etkisini ademi merkeziyetçilik lehine azaltmak. Çin hükümetinin son kararı, büyük elektrik üretim sorunlarından da etkilenmiş olabilir, diye ekledi.

Elon, düzenleyicilerin müdahaleyi durdurmasını istiyor

Tesla ve SpaceX CEO’sunun “dev bir kripto uzmanı” olmadığı doğru. Bununla birlikte, düzenleyicilerin kripto endüstrisine yönelik artan baskısının ve müdahalesinin durması gerektiğine inanıyor. Bu düzenleyici kurumların kripto endüstrisinin ilerlemesini ve kripto benimsemesinin yayılmasını engellemeye çalışmasının iyi bir fikir olduğunu düşünmüyor, çünkü tüm bunlar gereksiz sorunlar yaratıyor.

ABD hükümeti ve kripto para birimlerini aktif olarak düzenleme konusunda dahil olup olmayacağı ile ilgili olarak Elon, Amerika Birleşik Devletleri’nin şu anda yapabileceği en iyi eylem planının basitçe ‘hiçbir şey yapmamak’ olduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala