Kripto Para HaberleriHaberler

Elon Musk, Kriptonun Akıl Sağlığınıza Zarar Verebileceğine İnanıyor

Tesla CEO’su Elon Musk, son tweetine göre kripto para fiyatlarını takip etmenin zihinsel sağlık sorunlarına neden olabileceğine inanıyor.

Onun uyarısı, Perşembe günü Bitcoin fiyatının bir dakika içinde %7′den fazla düşmesinden sonra geliyor. Kripto para piyasası, bu hafta Shiba Inu kripto para biriminin şov yapmasıyla son derece çalkantılı geçti.

Bu arada, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, birkaç saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.416 dolara ulaştı.  

Tesla patronunun net serveti şimdi şaşırtıcı bir şekilde 300 milyar doları aştı. Musk kısa süre Shiba Inu’yu elinde tuttuğunu reddetti.

Aslına bakacak olursanız Musk’ın endişeleri yersiz değil. İskoçya’da kripto para ticareti bağımlılığından muzdarip olanlar için bir rehabilitasyon kliniği var. Edinburgh merkezli Castle Craig, şimdiden 15 kripto takıntılı hastayı tedavi etti. 

Kripto para birimi bağımlılığı henüz ayrı bir durum olarak tanınmasa da, kompulsif kumar oynamayı andırıyor. Sosyal medya ve büyük kazanç vaatleri, insanları volatiliteye bağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala