Kripto Para HaberleriHaberler

Elon Musk, Enflasyon Tartışmasına Ağırlık Verdi

Tesla CEO’su Elon Musk, yakın tarihli bir açıklama ile enflasyon hakkında devam eden tartışmayı güçlendirdi. Ünlü milyarder uzun vadeli tahminler yapmaktan kaçınırken, Ark Invest CEO’su Cathie Wood‘un ABD’de düşen para hızıyla ilgili tweetine yanıt olarak kısa vadede “güçlü enflasyonist baskı” olduğunu yazıyor.

Milyarderler enflasyon tartışmasına katıldı

Geçen hafta, Twitter CEO’su Jack Dorsey, “her şeyi değiştirecek” olan yakın hiperenflasyon hakkında uyarıda bulunduktan sonra Twitter’da oldukça heyecan yarattı.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell kısa süre önce yüksek enflasyonu “sinir bozucu” olarak nitelendirdi, ancak sonunda kaybolacağını tahmin etti.

Bitcoin topluluğunun üyeleri, görüşlerini bir kez daha haklı çıkardığı için Twitter patronunu överken, eleştirmenler onun tahminini endişe yaratmak olarak değerlendirmekte gecikmediler.

Sağlam bir kripto para birimi şüphecisi olarak bilinen ekonomist Steve Hanke de Dorsey’i bu tür “sorumsuz” yorumlar yaptığı için eleştirdi. Venezuela da dahil olmak üzere dünyada hiçbir ülkenin şu anda hiperenflasyon yaşamadığına dikkat çekti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala