Altcoin HaberleriHaberler

Elon Musk, Dogecoin’i “Halkın Kriptosu” Olarak Nitelendirdi

Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, popüler kripto para birimi Dogecoin’e olan desteği hakkında konuştu ve “halkın kripto parası” benzetmesinde bulundu.


Musk, Tesla ve SpaceX için çalışan birçok insanın ona sahip olması nedeniyle mem parasını bu şekilde gördüğünü açıklıyor:

”Onlar finans uzmanı veya Silikon Vadisi teknoloji uzmanı değiller. Bu yüzden Doge’u desteklemeye karar verdim. Bana halkın kripto parası gibi geldi.”

Mayıs ayının başlarında, Dogecoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 Dolar’a ulaşmanın zirvesindeyken Musk, popüler kripto para biriminin krizden etkilenen insanlar için “özel teşviki  olduğu konusunda hemfikirdi.

Tesla CEO’su son zamanlarda, Lightning Network’ün benzerlerinin 2. katman çözümlerine olan ihtiyacı ortadan kaldıracak şekilde Dogecoin’i ölçeklendirmenin önemini bir kez daha vurguladı:

”Bitcoin, nispeten düşük bant genişliği ve yüksek gecikme süresinde tasarlandı. Her ikisi de önemli ölçüde gelişmeye devam ederse, ikinci bir katmana ihtiyaç duyulmadığı bir noktaya ulaşacağız.”

Yine de, işadamının Dogecoin’i artırmaya yönelik son girişimleri başarısız oldu çünkü DOGE hala zirvesinden %63 uzakta.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala