bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,361.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,750.34
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215400
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.77
Kripto Para HaberleriHaberler

Dolandırıcılar, Kripto Para Yatırımcılarını Sahte Yatırımlara Çekmek İçin Binance’in Kimliğine Bürünüyor

Malware Hunter ekibi tarafından tespit edilen bulgulara göre dolandırıcılar insanları sahte yatırımlara çekmek için Binance’ın kimliğine büründüler.

Neyse ki ekip, sözde Binance sayfası olduğunu iddia eden sahte web sitesini 1 Kasım 2021’de Twitter sayfalarında yayınladı. Kötü Amaçlı Yazılım Avcısı Ekibi, sahte bağlantıyı (https://binancesupport.vip/) belirledi.

Binance dolandırıcılık sayfası. Kaynak: (https://binancesupport.vip/) – Dolandırıcılık sitesi

Dolandırıcı web sitesi %12 kâr sunuyor

Kullanıcıların her zaman dikkatli olmaları ve paralarını kaybetmekten kaçınmak için güvenli olup olmadığını iki kez kontrol etmeleri gerektiğini belirtmekte fayda var. Örneğin, sahte web sitesinde şu ifadeler yer alıyor:

“Binance Coin’in (BNB) ana akım olarak benimsenmesini sağlamak için iyi bir cüzdan, kullanıcılarımız için en önemli geçitlerden biridir.”

Sahte bağlantı şu duyurularda bulunuyor:

“Başından beri Binance Chain’imizi destekleyen yüksek kaliteli cüzdanlarla ekip  kuruyoruz. Birlikte Binance Chain akıllı sözleşmesini başlatıyoruz. BTC veya ETH’nizi BNB’ye takas etmek için akıllı sözleşmeyi kullanın ve toplamda 600,00 BNB taahhüt ettiğimiz kârınız olarak ekstra %12’lik bir kazanç elde edin.”

Binance dolandırıcılık sayfası duyurusu. Kaynak: (https://binancesupport.vip/) – Dolandırıcılık sitesi

Dolandırıcılar, BTC Smart sözleşmesinin şu anda 4030 dolar olarak fiyatlandırılan minimum 1 Ethereum (ETH) veya şu anda 6.200 dolar değerinde olan 0.1 BTC gönderme hacmi gerektirdiğini şart koşuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala