Kripto Para HaberleriHaberler

Dogecoin Fırladı! Elon Musk, Yine Yaptı Yapacağını!

Meme kripto para birimi Dogecoin‘in fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk‘ın kripto para birimi varlıklarını satmayacağını duyurmasının ardından %9’dan fazla arttı. Kripto para birimi, spot borsalarda 0.11 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Tradingview.com
Kaynak: Tradingview.com

Sansasyonel milyarder Musk, köpek temalı kripto para biriminin yanı sıra, Bitcoin ve Ethereum‘a da sahiptir.

Musk başlangıçta Temmuz ayında gerçekleşen çevrimiçi bir konferans olan “The B Word” de kripto para portföyünün bileşimini açıkladı. Etkinlik sırasında Musk, en büyük kripto para biriminin başarılı olmasını istediğini iddia ederek Bitcoin fiyatını zorlamak ve satmakla ilgilenmediğini açıkladı.

Ekim ayında girişimci, üç kripto para birimini “meraktan” satın aldığını açıklığa kavuşturdu. O zamanlar Musk, köpek temalı kripto para birimi Dogecoin’in geçici bir fiyat düşüşü yaşamasına neden olan Shiba Inu‘ya sahip olmadığını da bildirdi.

Musk’ın kripto para birimi varlıklarının boyutu bilinmemekle birlikte Tesla, Şubat ayı başlarında 2 milyar dolardan fazla Bitcoin’e sahip olduğunu bildirdi. Önde gelen elektrikli otomobil üreticisi, 2021’in başlarında en büyük kripto para biriminde 1,5 milyar dolar değerinde satın alım gerçekleştirdi.

Musk, daha zayıf para birimlerinin çökeceğini ve diğer varlıklardan Bitcoin’e sermaye kaçışının “yoğunlaşacağını” öngören MicroStrategy CEO’su Michael Saylor‘a temkinli yaklaştı. Dünyanın en zengin adamı, permabull‘lardan birinin tepkisinin “tamamen tahmin edilemez” olmadığı konusunda şaka yaptı.

ABD tüketici fiyat endeksinin (TÜFE) bir yıl öncesine göre %7,9 artarak 40 yıldan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine çıkmasının ardından Musk, Twitter’a giderek takipçilerine önümüzdeki birkaç yılda gerçekleşebilecek “olası enflasyon oranı” hakkında sorular sordu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: L’Dezen, Giyilebilir Elmas Küpe NFT’sini Açık Artırmada Sattı

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus da Saylor’un “hiperbolik Bitcoin şilini” ile dalga geçti.

Milyarder, takipçilerine yüksek kaliteli ürünler üreten şirketlerde fiziksel şeylere veya hisse senetlerine sahip olmalarını da ayrıca tavsiye etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu