Finans HaberleriHaberler

Dijital Mülkiyet Platformu Upland, Animoca Liderliğindeki 18 Milyon Dolarlık A Serisi Finansman Turunu Tamamladı

NFT tabanlı dijital mülkiyet platformu Upland, Hong Kong merkezli Animoca Markaları liderliğindeki 18 milyon dolarlık A serisi finansman turunu tamamladı.

Upland, yeni turda 300 milyon dolar değere ulaştı. Gerçek dünya adreslerine bağlı dijital mülklerin satın alınmasını ve satılmasını içeren oyun, şimdiden 2 milyondan fazla NFT satın almış 100.000‘den fazla “arazi sahibini” kendine çekti.

Upland kurucu ortağı Dirk Lueth tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, finansmanı üç aşamalı bir strateji oluşturmaya devam etmek için kullanacak.

Firma şu anda, New York ve San Francisco gibi şehirlerde adreslere bağlı sanal arazi satmayı içeren altyapı kurmaya odaklanan ilk aşamayı geçiyor.

Oyun şu anda oyuncuların işletmeleri yönetebilmesi için dijital bir ekonomi oluşturmaya odaklanıyor. Lueth, üçüncü aşamanın “karma gerçeklik” olacağını söyledi.

Ek olarak bazı yeni yüzler de dahil olmak üzere diğer birkaç yatırımcı tura katıldı. Bunlar arasında: OneTeam Partners, Block.one, Alumni Ventures Blockchain Fund, Global Founders Capital, eski SoftBank yönetici ortağı Michael Ronen, Vorhaus Advisors’ın Mike Vorhaus ve Transform Group CEO’su Michael Terpin yer alıyor.

Girişim sermayesi şirketinin kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı Yat Siu bir basın açıklamasında, Animoca Brands’in Upland’ın mobil uygulamalara odaklanmasından ve oyuncularının ABD doları karşılığında birbirlerine dijital varlık satabilmelerinden özellikle etkilendiğini söyledi. Lueth, Siu’nun Upland’ın yönetim kurulu üyesi olacağını dile getirdi.

Lueth, Upland’ın oyuncuların NFT’lerini başka yerlerden kullanabilmeleri için birlikte çalışabilirliği desteklemeye odaklandığını söyledi. Bunun bir kısmı, kullanıcıların diğer blok zincirlerinden NFT’leri içe aktarabilecekleri ve bunları meta veri tabanında kullanabilecekleri bir NFT portalı başlatıyor. 

Bu, başka bir pazardan satın alınan bir NFT’yi kullanarak bir dijital sanat galerisi işletmek veya araba yarışlarına katılmak gibi şeyleri desteklemeye yardımcı olabilir. Lueth, “Kullanıcıların meta veri deposunun farklı uygulamaları arasında gidebileceği bir şey inşa etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala