bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
HaberlerBlockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Depolamada 7 milyon NFT’yi aşan Filecoin için ‘tempo hızlanıyor’

NFT‘lerin yaratılması ve satışı, kripto para birimi endüstrisinin kazançlı bir bölümü haline geldi. Özellikle, bu tokenlerin birçoğu milyonlarca dolar değerinde ve alıcılar orijinal parçalara sahip olmak için çabalıyor.

Aslında, birçok blok zinciri bu çılgınlığın ortasında büyük kazançlar elde etmeyi başardı. Merkezi olmayan depolama platformu Filecoin bunlardan biri.

Ağ kısa süre önce, sisteminde yedi milyondan fazla NFT‘nin depolandığını duyurdu. Diğerleri arasında OpenSea, OneOfNFT ve makersplaceco gibi gruplardan yaklaşık 54Tib NFT verisi içerir.

Protocol Labs‘ın Ürün Başkanı Pooja Shah‘ın bir tweet’i, bunun saniyede neredeyse bir NFT’lik bir yükleme hızına ulaştığını belirterek, “temponun yalnızca hızlandığını” ekledi.

Ağın bir tweetine göre, Filecoin bir yıl içinde 13 Eib depolama kapasitesini aştı, bu da Wikipedia‘nın 58,5 bin kopyasına eşit. Ayrıca, bu olağanüstü depolama yetenekleri sayesinde, birçok blok zinciri, merkezi olmayan depolama çözümleri için yakın zamanda Filecoin ile entegre olmuştur.

Geçen ayın başlarında, Flow Blockchain, resmi depolama işbirlikçisi olmak için Filecoin’e katılmıştı. Bu, sahiplerin ve ihraççıların karşılıksız tokenlerinin (NFT’ler) “her yerde güvenli bir şekilde erişilebilir olmasını” sağlamaya yönelik bir hareket olarak tanımlandı.

NFT meta verilerinin güvenli ve ucuz bir şekilde kalıcı olarak korunmasının önemine değinen NFT pazarı OpenSea’nin CEO’su Devin Finzer, yakın zamanda Filecoin’in ağın bu hedefe ulaşmasına nasıl yardımcı olduğu hakkında yorum yaptı:

“Bu meta verilerin kalıcı olmasını gerçekten istiyoruz, bu yüzden IPFS ve Filecoin gerçekten burada devreye giriyor. NFT’ler için bu meta verileri nerede barındırıyoruz, elbette onları zincirde saklayabiliriz, ancak tüm görüntüleri ve değişiklikle ilgili çok sayıda metni depolamak oldukça pahalı olma eğilimindedir.”

ve ekledi:

“OpenSea’nin Filecoin ile daha yakın çalışmaya başladığı yer burasıydı ve biz gerçekten NFT’ler yaratan insanlar için meta verilerini kalıcı olarak saklamalarına izin verecek bir deneyim yaratmak istedik.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala