Blockchain HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

DeFi Konferansı: Gaz Ücretleri Yüksekldikçe, Gizlilik Lüks Oluyor

Brooklyn‘deki DeFi Konferansında, üst düzey kripto para girişimcileri Web3 ve blok zinciri ilerlemesinin en can alıcı yönlerini tartıştı.

Herkes için gizlilik

Manta Network’ten Kenni Lai, Obscuro’dan James Carlyle ve Secret Foundation’dan Carter Wetzel, Web3, DeFi ve kriptodaki son teknoloji gizlilik uygulamaları hakkında bir panel düzenledi.


Lai, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (ETH) başlangıcından bu yana kripto para birimi işlemlerinin gizliliği ve anonimliği gereksinimlerinin büyük ölçüde geliştiğini vurguladı:

Eskiden mahremiyet fikri, takma adın ötesinde değildi; ancak o zamandan beri işler kesinlikle gelişti ve ihtiyaçlar da değişiyor. 

Ne yazık ki, gaz ücretleri çok yüksek olduğunda, mahremiyetin bir hizmet yerine bir lüks haline geldiğini de sözlerine ekledi. Bu nedenle, yalnızca kaynak açısından verimli gizlilik çözümleri bu tehlikeli darboğazları gerçekten çözebilir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Chai Ada, Cafe’sinde XRP, Litecoin, Bitcoin ve Diğer Kripto Para Birimleri Kabul Edilecek

James Carlyle, ödemelerde mahremiyetin artık sadece darknet aktörleri ve para kaçakçılarının ihtiyaç duyduğu bir şey olmadığını vurguladı. Yasadışı faaliyetlerde bulunmayan kripto sahipleri bile bankacılık verilerinin karıştırılmamasına özen göstermelidir.

Bir Ethereum adresi bir Twitter tanıtıcısından daha mı özeldir?

Bu nedenle Web2‘den Web3‘e geçişi sağlayan şey gizliliktir. Aynı zamanda, modern veri madenciliği araçları için bir Ethereum genel adresi, bir Twitter tanıtıcısı kadar değerlidir. Bu nedenle, alanın gizlilik sorunlarına %100 yeni bir yaklaşıma şiddetle ihtiyacı var.

Daha önce U.Today tarafından kapsandığı gibi, Manta Network, Polkadot ve kardeş zinciri Kusama’da merkezi olmayan uygulamalar için “gizlilik katmanı” geliştirmeye öncülük ediyor.

16 Kasım 2021’de Manta Network, çok sayıda saygın VC’den ve ağır iş meleklerinden 28,8 milyon dolar sağladı.

Ayrıca bu bağış toplama turunda Polychain Capital, CoinFund ve ParaFi Capital yönetirken, Alameda Research, DeFiance Capital, LongHash Ventures, SkyVision Capital, Zee Prime Capital, The Spartan Group, Divergence Capital, SNZ Holding, CMS Holdings, Global Coin Ventures, ConSensys ve Digital Currency Group Manta’yı destekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu