Blockchain HaberleriHaberlerKripto Para Haberleri

DeFi Alliance, 50 Milyon Dolar Topladıktan Sonra DAO Oldu

Alliance DAO, Web3 girişimlerini desteklemek için 300'den fazla katılımcıdan 50 milyon dolar topladı.

Kısa Notlar

  • DeFi Alliance, organizasyon yapısını merkezi olmayan özerk bir organizasyon olacak şekilde değiştirdi.
  • DAO, Web3 girişimlerini destekleyecek 300 katılımcıdan 50 milyon dolar topladı.
  • Alliance DAO, önümüzdeki aylarda ek ayrıntılar içeren bir teknik inceleme yayınlayacak.

DeFi Alliance, önemli kripto kurucularıyla işbirliği yaparak merkezi olmayan özerk bir organizasyon oluşturdu.

DeFi Alliance Artık Alliance DAO

Kripto hızlandırıcı DeFi Alliance, Alliance DAO‘yu başlattı.

Kripto başlangıç hızlandırıcısı DeFi Alliance (başlangıçta Chicago DeFi Alliance olarak adlandırılıyordu), organizasyon yapısını merkezi olmayan özerk bir organizasyon haline gelecek şekilde değiştirdi. DAO, Web3 girişimlerini destekleyecek 300’den fazla katılımcıdan 50 milyon dolar topladı.

Ekip, yeni kurulan Alliance DAO‘yu Perşembe günkü bir blog yazısında tanımladı. DeFi Alliance ekibi, onu “dijital bir başlangıç ​​ulusu” olarak nitelendirerek, DAO’nun birkaç kripto ve kripto dışı projeden ortak bir kurucular topluluğu aracılığıyla oluşturulduğunu söyledi.

DAO, bir blok zincirinde barındırılan akıllı sözleşmeleri kullanarak kodlanmış, otomatikleştirilmiş kurallar kullanan bir kuruluştur. DAO’lar, bir topluluğun veya grubun kendilerini merkezi olmayan bir şekilde organize etmelerine ve belirteç tabanlı bir oylama süreci yoluyla karar vermelerine izin veren, gelişmekte olan bir kurumsal yapıdır.

DeFi Alliance, markasını değiştirdiğini Twitter aracılığıyla bir sosyal medya gönderisinde açıkladı:

“DeFi Alliance ve yüzlerce diğer üst düzey geliştirici, en iyi Web3 startup’larını hızlandırmak için dünyanın ilk dijital startup ulusu olan Alliance DAO’yu oluşturmak amacıyla bir araya geliyor.”

Başlangıçta Imran Khan ve Qiao Wang tarafından kurulan DeFi Alliance, 2020’nin başlarında piyasaya sürülmesinden bu yana, Ethereum‘da en yaygın kullanılan DeFi projelerinden bazıları da dahil olmak üzere 90 yeni girişimi hızlandırdı. 0x, Alpha Finance, dYdX, Kyber, Olympus DAO, Paraswap, Ribbon Finance , Sushiswap, Synthetix ve Zerion bunlardan birkaçıdır. Ayrıca Jump Capital, Volt Capital, Cumberland, Synthetix‘in kurucusu Kain Warwick, Compound‘un kurucusu Robert Leshner ve Kyber‘in kurucu ortağı Loi Luu gibi çeşitli kuruluşlardan da destek aldılar.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Meksika’da 5.78 Bitcoin’e Ev Satışı Yapıldı

Alliance DAO, ilk bağış toplama turunda, Twitch kurucu ortağı Kevin Lin, Gemini kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss, OpenSea kurucu ortağı ve CEO’su Devin Finzer, Terra kurucusu Do Kwon, Aave kurucusu Stani Kulechov dahil olmak üzere 300 katılımcıdan 50 milyon dolar topladığını duyurdu.

İttifaka katkıda bulunanlar, tüm topluluk üyeleri tarafından yönetilen teşvik edilmiş bir DAO ekosisteminde gelecekteki Web3 girişimlerinin danışmanları olarak katılacaklar. Web3, merkezi olmayan İnternetin gelecekteki yinelemesi olarak kabul edilir ve Ethereum gibi halka açık blok zincirlerinde çalışır.

Alliance DAO, önümüzdeki aylarda organizasyon yapısı ve yönetişimi hakkında ek ayrıntılar içeren bir teknik inceleme yayınlayacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu