Kripto Para HaberleriBlockchain HaberleriHaberler

DCG, kripto milyonerlerini hedefleyen planlı bir varlık yönetimi işi için danışmanlar işe alacak

Kısa Notlar

  • DCG, 2022’de bir varlık yönetimi işi başlatıyor.
  • Otomatik hizmetleri kullanmak yerine varlık danışmanlarını işe alarak geleneksel finanstan bir sayfa açacaklar.

Barry Silbert‘in Dijital Para Birimi Grubu (DCG), firmanın operasyonları hakkında bilgi sahibi kaynaklara göre, bir varlık yönetimi işi için bir finansal danışman ekibi kiralamak istiyor.

The Block‘un geçen Aralık ayında ilk kez bildirdiği gibi, DCG, önümüzdeki yıl resmi olarak açılmak üzere geçen yıl için yeni bir varlık yönetimi işi başlatmayı planlıyor. Firmanın planlarını bilen bir kaynak, The Block’a yeni bölümün zengin kripto milyonerlerine odaklanacağını ve çok çeşitli servet danışmanlığı ihtiyaçlarını karşılayacağını söyledi.

DCG şimdi yeni iş için bir işe alım hamlesi yapıyor ve “Digital Currency Group’un en yeni yan kuruluşunda çalışmak” için özel bir servet danışmanı arayan bir gönderi aracılığıyla LinkedIn‘deki açık pozisyonların reklamını yapıyor.

“Yan kuruluş gizli modda kalıyor, ancak dünyanın önde gelen kripto blok zinciri ve DeFi girişimcileri ve yatırımcıları ile çalışacak” diye ekledi. Kaynaklar, firmanın başlamak için 10’dan fazla varlık danışmanını işe alabileceğini tahmin ediyor.

Rol, “kapsamlı varlık yönetimi planları” oluşturacak ve “üyelerimizle ilişkiler kuracak”.

DCG’nin yeni işi, servet yönetimi dünyasında uzun süredir göz ardı edilen bir niş oluşturmayı hedefleyecek: serveti esas olarak kriptoya dayalı olanlar.

“Bu, kriptodan 2 milyon dolar kazanan ve kriptodan önce 150.000 dolarınız olan ve şimdi paranızla ne yapacağınızı merak eden biri için” dedi. “Finansman konusunda sizinle birlikte çalışacaklar, çeşitlendirmeye bakın.”

DCG ayrıca yeni birim için özel müşteri sigorta danışmanları, ürün yöneticileri ve bir dizi başka rol almak istiyor.

Lansmanın tam zamanlaması belirsiz olsa da, DCG’nin Pazartesi günü 700 milyon dolarlık ikincil finansman turunu duyurması “şirkete 10 milyar dolar değerinde” hala gizli olan işin açılışına işaret etti.

Şirket, “Son olarak, DCG 2022’de piyasaya sürülecek yeni bir yan kuruluş kuruyor. Daha fazlası gelecek” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala