bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,217.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,752.87
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215819
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 212.59
Blockchain HaberleriHaberler

DBS Bank, Güneydoğu Asya’da Hedera Yönetim Konseyi’ne Katıldı

Güneydoğu Asya’da Yönetim Konseyi’ne katılan ilk ve tek banka olan DBS, bir ağ düğümü çalıştıracak ve bankacılık için blok zinciri teknolojilerinden yararlanmak için kullanım örneklerini keşfedecek.

İş kanıtı konsensüsünü kullanan Bitcoin gibi geleneksel bir blok zincirinden farklı olarak Hedera Hashgraph, hızlı ve güvenli işlemler sağlamak için bir hashgraph konsensüsü kullanıyor.

Hedera Yönetim Konseyi şu anda Boeing, Google, IBM ve London School of Economics and Political Science (LSE) gibi kurumsal, kar amacı gütmeyen ve akademik büyük şirketler dahil olmak üzere 40’a yakın üyeden oluşuyor.

Hedera web sitesine göre, tüm üyelerin üst üste iki dönem olmak üzere üç yıllık bir maksimum süresi ve platform kararlarında eşit oy hakkı var.

DBS grubu baş bilgi sorumlusu Jimmy Ng, “Bankacılığın geleceğini yeniden şekillendirmek için gelişen teknolojilerden yararlanıyoruz ve son aylarda müşterilerimizin fırsatları yakalamalarına yardımcı olmak için blockchain tarafından desteklenen bir dizi yenilikçi teklifi pazara sunduk” dedi.

Jimmy Ng konuşmalarının devamında ”Paydaşlarımıza somut faydalar sağlayan daha fazla kullanım senaryosunu araştırmak için Hedera Yönetim Konseyi’ndeki meslektaşlarımıza katılmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

DBS Bank, operasyonları ve ürün teklifleri için blok zincirinden aktif olarak yararlanıyor. Geçen Aralık ayında DBS, kripto para birimi ticareti, saklama ve tokenleştirme hizmetleri sunan DBS Digital Exchange’i piyasaya sürdü.

Bu ayın başlarında, DBS Bank’ın aracılık kolu olan DBS Vickers’a (DBSV), Singapur Para Otoritesi (MAS) tarafından ülkenin Ödeme Hizmetleri Yasası (PS Yasası) kapsamında dijital ödeme tokeni hizmetleri sağlama lisansı verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala