bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Altcoin HaberleriHaberler

David v. Goliath, Ripple SEC Aleyhindeki Davayı Nasıl Kazanıyor?

Aralık 2020’de, Jay Clayton liderliğindeki Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kayıtsız bir menkul kıymet sattığı iddiasıyla Ripple Labs’a karşı yasal işlem başlattı. Dava, davayı destekleyen token olan XRP’nin fiyatında bir düşüşe ve Coinbase gibi önde gelen kripto borsalarından çıkarılmasına neden olan bir zincirleme reaksiyon başlattı.

Piyasa, davanın düzenleyicinin lehine olacağı algısına sahipti, ancak zaman bu fikrin yanlış olduğunu kanıtladı. Ripple, düzenleyiciye parası için bir şans verdi, ancak gerçek kazananlar, bazılarının “son dakika” davası olarak adlandırdığı davayı açarken SEC’in kesinlikle dikkate almadığı bir unsur olan XRP topluluğu gibi görünüyor.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Twitter aracılığıyla davayı takip etti ve “beklenenden daha iyi gidiyor gibi göründüğünü” iddia etti. Buna ek olarak, XRP sahipleri olan Ripple eyleminden etkilenenler tarafından uygulanan baskı nedeniyle SEC’in karşı karşıya olduğu beklenmedik sonuçlar hakkında yorum yaptı. Armstrong şöyle dedi:

Ripple davası beklenenden daha iyi gidiyor gibi görünüyor. Bu arada SEC, kriptoya saldırmanın politik olarak popüler olmadığını fark ediyor (çünkü tüketicilere zarar veriyor).

Bir Wall Street balinası veya büyük bir banka değil, dava, token birçok kripto platformundan kaldırıldığı için XRP topluluğunun mali durumunu doğrudan etkiledi. Hukuk uzmanı John Deaton’ın bildirdiği gibi, birçoğu ABD SEC’den misilleme yapmaktan korktukları için jetonu listeden çıkarmaya devam ediyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala