Altcoin HaberleriHaberler

David Schwartz, Bitcoin Yasağının Ripple için “Felaket” Olacağını Söyledi

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, sosyal medya platformu Twitter’da ABD hükümetinin Bitcoin’i yasaklamasının Ripple için “felaket” olacağını söyledi.

Schwartz, potansiyel olarak kayıtlı olmayan bir menkul kıymet olarak sınıflandırılan Ethereum kripto para birimi için de aynısının geçerli olduğunu vurguladı.

Schwartz’ın tweet’i, Castle Island Ventures’tan Nic Carter tarafından, San Francisco merkezli blockchain şirketini aktif olarak en büyük iki kripto para birimini baltalamaya çalışmakla suçladığı bir konuya yanıt olarak geldi.   

Bunun yanında Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Bitcoin enerji kullanımını yanlış bir şekilde tasvir etmesiyle biliniyor. Garlinghouse, geçen Nisan ayında, XRP’nin en büyük kripto para biriminden 100.000 kat daha verimli olduğunu belirtti. 

Ripple CEO’su topluluğun tepkisiyle karşılaştıktan sonra, Bitcoin’i yasaklamayı savunmadığını açıkladı. Eski Ripple CEO’su Chris Larsen, Bitcoin söz konusu olduğunda çok daha agresif bir duruş benimsedi. 

Larsen, geçen Eylül ayında, düzenleyicileri Bitcoin madencilerini cezalandırmaya çağırdı ve amiral gemisi kripto para biriminin hisse kanıtına geçerek Ethereum’un davasını takip etmesi gerektiğini iddia etti. 

Eski CEO, Aralık ayında, kripto para topluluğu içinde geniş çapta alay konusu olan bir blog yazısında, büyük ABD madencilik şirketlerinin kod değişikliğinden nasıl yararlanabileceğini açıkladı.

Schwartz’ın kendisi, çalışma kanıtı algoritmasını “teknolojik bir çıkmaz sokak” olarak nitelendirerek oldukça eleştirdi. Ayrıca Bitcoin’in yeterince merkeziyetsiz yapıda olmadığını ve bununda onu %51 saldırısına karşı savunmasız hale getirdiğini savundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu