Kripto Para PiyasasıHaberlerKripto Para Haberleri

Crypto.com Hackerlara 15 Milyon Dolarlık Ethereum Kaptırdı

PeckShield'e göre Crypto.com 15 milyon dolarlık bir saldırıya uğradı.

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield‘e göre, kripto para borsası Crypto.com bilgisayar korsanlarına takribi 15 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) kaptırdı.

Çalınan kripto paranın yarısı, Ethereum destekli madeni para karıştırma hizmeti Tornado Cash‘in yardımıyla aklanıyor.

Pazartesi günü kripto borsa şirketi, “şüpheli etkinlik” nedeniyle para çekme işlemlerini durdurduğunu duyurdu. Bazı kullanıcılar para kaybetmekten şikayet etmeye başladı.

Singapur merkezli şirketin para çekme işlemlerine devam etmesi 14 saat sürdü.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Crypto.com, Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı!

Yakın zamanda yayınlanan bir Twitter dizisinde CEO Kris Marszalek, hiçbir müşteri fonunun kaybolmadığını söyledi. Ayrıca şirketin ekibinin olaya yanıt olarak borsanın altyapısını güçlendirdiğini de sözlerine ekledi. Borsa hala güvenlik olayıyla ilgili dahili bir soruşturma yürütüyor.


Bazı Twitter kullanıcıları, hack sonucunda ne kadar kripto çalındığından bahsetmediği için Crypto.com’u ağır eleştirdi.


Merkezi olmayan finans alanında halı çekme ve hack’ler yaygın olsa da, bu kadar yüksek kalibreli merkezi bir borsanın saldırıya nasıl kurban gittiği belirsizliğini koruyor. Marszalek, soruşturma tamamlanır tamamlanmaz otopsi yayınlayacağına söz verdi.

Bu ayın başlarında, Amerikalı aktör Matt Damon, geçen yıl ortaya çıkan “aldatıcı” bir şirket reklamı nedeniyle tepkiyle karşılaştı.

Kasım ayında, Singapur merkezli şirket, Los Angeles şehir merkezindeki Staples Center‘ın isim haklarını 700 milyon dolara satın aldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu