Altcoin HaberleriHaberler

Cream Finance (CREAM) Saldırıya Uğradı

Büyük kayıp var.

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) platformu Cream Finance (CREAM), borç verme piyasasının yaklaşık 130 milyon dolar değerinde kripto varlık kaybına neden olan bir saldırıya uğradığını söylüyor.

Cream Finance bir tweet’te, saldırganın C.R.E.A.M. kredi piyasası platformunun ilk versiyonundaki bir güvenlik açığından yararlandığını söylüyor.

“Ethereum C.R.E.A.M. v1 borç verme piyasaları istismar edildi ve 27 Ekim’de 1354 UTC likidite kaldırıldı. Saldırgan, bu pazarlardan toplam 130 milyon ABD doları değerinde token çaldı.”

“Olaydan başka hiçbir pazar etkilenmedi.”

Saldırgan, blockchain güvenlik firması SlowMist’e göre 2760.22 Ether (ETH) ve değişen miktar ve değerdeki 60 diğer tokeni ele geçirdi.

Cream Finance, Ethereum tabanlı borç verme piyasalarındaki güvenlik açığını ve duraklatılmış faaliyeti düzelttiğini söyledi.

“İearnfinance’den arkadaşların ve topluluktaki diğer kişilerin yardımıyla, güvenlik açıklarını tespit edip düzeltmeyi başardık.”

“Bu arada, Ethereum’daki v1 kredi piyasalarımızı duraklattık ve bir otopsi incelemesini bir araya getirme sürecindeyiz.”

Blockchain güvenlik firması BlockSec’e göre, saldırı birkaç işlem içeriyordu ve toplamda yaklaşık 9.16 ETH gaz ücreti aldı. Yazım sırasında, ETH CoinGecko başına yaklaşık 4,150 dolardan işlem görüyor ve bu da yaklaşık 37,556 dolarlık bir işlem ücreti anlamına geliyor.

Analitik platformu DeFi Llama’ya göre Cream Finance’in toplam değeri şu anda 1,36 milyar dolar.

Bu saldırı, Cream Finance’in fonların çalınmasıyla sonuçlanan bir güvenlik ihlaline maruz kaldığı ilk olay değil. Ağustos ayının sonlarında, platform, o zamanlar yaklaşık 26 milyon dolar değerinde olan Ethereum ve Amp (AMP) tokenleri için saldırıya uğradı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala