Kripto Para HaberleriHaberler

Coin Bureau Youtube Kanalı 2FA Korumasına Rağmen Hacklendi

Görünüşe göre bu olay, yalnızca Coin Bureau'yu değil, önde gelen kripto YouTuber'larını hedef alan koordineli bir çaba.

Twitter‘da 600.000’den fazla takipçisi olan kripto para birimi gelişmeleri için popüler bir bilgi portalı olan Coin Bureau, Pazartesi günü Youtube kanalında bir güvenlik ihlali yaşadı. Hackerların, Youtube tarafından kaldırılmadan önce token satışı talep eden dolandırıcılık fiat/kripto para adreslerine bağlantılar içeren bir video yüklediği iddia ediliyor. Coin Bureau personeline göre, hesapları “ultra güçlü şifreler ve Google güvenlik anahtarları ile güvence altına alındığından” olay karşısında şaşkına döndüler.


Bu hiçbir şekilde münferit bir olay değildi; yani sadece Coin Bureau hedef alınmadı. Ivan on Tech ve Real Vision Finance gibi önde gelen kripto Youtuber‘larının hesapları son birkaç gün içinde ele geçirildi. Bilgisayar korsanları, ihlal edilen tüm hesaplarda aynı türde token satışlarını talep eden “Tek Dünya Kripto Para Birimi” başlıklı bir video yüklediği için koordineli bir çaba olduğu görülüyor. Ek olarak, VPN‘ler yaygın olmasına rağmen, hesapların tümü Filipinler‘deki bir IP adresinden giriş yaptı ve bu da kesin giriş konumlarını izlemeyi zorlaştırıyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: New York Belediye Başkanı Piyasa Düşerken Maaşını Bitcoin Olarak Aldığı İçin Pişman Değil


Hem içerik oluşturucular hem de Youtube dolandırıcılık videolarını hızla indirdiği için bilgisayar korsanlarının ne kadar çaldığı belli değil. Ancak, Twitter kullanıcılarından kayıp iddiasında bulunan doğrulanmamış raporlar var. @James86965119 adlı bir kullanıcının, bilgisayar korsanı tarafından gönderilen sahte adreslere 1000 dolar değerinde dijital para aktardığı iddia edildi. Ayrıca Youtuber’lardan gelen iddiaların kanıtlanması durumunda Google‘ın iki faktörlü kimlik doğrulama hizmetinin etkinliği konusunda soru işaretleri yaratacaktır. Teorik olarak bilgisayar korsanları, hem şifre hem de güvenlik anahtarına sahip olmadıkça bir kişinin Youtube hesabına erişemez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu