Bitcoin HaberleriHaberler

Cleanspark, Bitmain’den 4.500 Bitcoin Madencilik Makinesi Satın Aldı

Nevada merkezli bir teknoloji firması Cleanspark, Bitmain’den 4.500 Antminer S19 Bitcoin madencilik teçhizatının satın alındığını duyurdu. Şirket, madencilik cihazlarının şirketin bitcoin varlıklarının bir kısmından yararlanılarak satın alındığını söylüyor.

Cleanspark, Bitmain’den 4.500 ASIC Madencilik Cihazı Satın Aldı

Halka açık bitcoin madencilik firması Cleanspark bugün şirketin Bitmain’den 4.500 S19 bitcoin madencilik teçhizatı satın aldığını açıkladı.

Makinelerin önümüzdeki ay teslim sürecine başlaması bekleniyor ve yapılan açıklamalara göre cihazlar şirketin BTC varlıklarının bir kısmı aracılığıyla kısmen finanse edildi.

Şirket, makinelerin hash oranını 450 PH/s veya 0,45 exahash (EH/s) artıracağını tahmin ediyor. Bu da Cleanspark’ın mevcut kapasitesine eşdeğer.

Cleanspark’ın 4.500 bitcoin madencilik makinesini satın alması, bu yıl büyük ölçekli operasyonlar tarafından yapılan diğer büyük satın alma işlemlerini takip ediyor.

Örneğin, Ağustos ayının sonunda Genesis Digital Assets, Canaan’dan 20.000 bitcoin madencilik cihazı satın aldı. Ağustos ayının ilk haftasında Marathon da Bitmain’den 30.000 bitcoin madencilik teçhizatı satın aldığını duyurdu.

Cleanspark, mevcut 10.000 madenci arzını artırmayı bekliyor. Teslimat için planlanan cihaz sayısı önümüzdeki 12 ay içinde 24.580 olarak belirtildi.

Cleanspark, ATL Veri Merkezlerine ek olarak Norcross’ta eski bir Sprint/Nextel veri merkezini de satın aldı ve yeni madencilik tesisi Georgia’nın Simple Solar programından yararlanacağını söyledi.

Nevada merkezli bitcoin madenciliği ve teknoloji firmasının CEO’su Zach Bradford, yeni cihazları satın alma girişiminin bilinçli bir hareket olduğunu ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala