Kripto Para HaberleriHaberler

Citi CEO’su Jane Fraser: ”Dijital Varlıklar Finansal Piyasaların Bir Parçası Olacak”

Citigroup CEO’su Jane Fraser bugün Yahoo Finance’e verdiği demeçte, dijital varlıkların finansal hizmetlerin ve finansal piyasaların geleceğinin bir parçası olacağını söyledi.

Fraser, konuşmaları sırasında, ademi merkeziyetçilik, dijital varlıklar, kripto para birimleri ve daha fazlası hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Fraser, “Dijital varlıkların finansal hizmetlerin ve finansal piyasaların bir parçası olacağı açık. Gerçek zamanlı ödemeler daha küresel hale gelecek. Her yerde olacak” Diye konuştu.

Küresel bankanın CitiCoin kripto deneyini bırakmasından iki yıl sonra şirket, ticaret, saklama ve finansman gibi kripto para birimi hizmetleri sunmayı düşündüğünü açıkladı.

Yönetici, bankanın şimdi düşünceli ve uygun bir dikkatle ilerlediğini söyledi. “Alanın, esneklik etrafındaki ölçeklenebilirliğin bir kısmı, özellikle de bir miktar şeffaflık etrafında nasıl geliştiğine dair emin olma konusunda hala birçok soru var” İfadelerini kullandı.

Bugün Citi, müşterileri cüzdanlara bağlamak ve kurumsal müşterilerin tüketici ödemelerini kabul etmelerini sağlamak için çalışıyor ancak Fraser’a göre bunu yaparken çok dikkatli ilerliyor.

Fraser “Gerçek zamanlı ödemeler için altyapı oluşturuyoruz ve bunu çok dikkatli yapıyoruz. Çünkü alan çok hızlı hareket ediyor. Bir bankacılık CEO’su olarak, finansal sistemin güvenli, emniyetli ve sağlam olması için altyapının önemli olduğuna inanıyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala