Kripto Para HaberleriHaberler

Çinli Şirketler Metaverse İle İlgili Ticari Markaları Tescil Ettirmek İçin Yarışıyor

Çinli şirketler, metaverse ile ilgili ticari marka tescilleri için adeta bir çılgınlık içindeler. Baidu ve NetEase, bu tür ticari markaları tescil ettiren en son teknoloji devleri oldu.

Çinli şirket bilgileri hakkında detaylara ulaşabileceğiniz bir web sitesi olan QiChacha’ya göre, NetEase’in meta veri deposuyla üç ticari marka için başvuruda bulunduğunu gösteriyor. Bunlar “NetEase metaverse”, “Leihuo metaverse” ve “Fuxi metaverse”. Ek olarak Baidu, “metapp” ticari markası için başvuruda bulundu .

NetEase, Çin’deki cep telefonu oyunlarının lider üreticisidir. Identity V ve Knives Out oyunu temsili çalışmalarıdır. Baidu ise Çin’in en popüler arama motoru devidir.

Çinli şirketler, metaverse ile ilgili ticari markaların tescilinde bir artış başlattı. Qi Chacha’ya göre, Tencent, Bytedance ve Alibaba da dahil olmak üzere 3.700‘den fazla metaverse ile ilgili ticari marka, tescil için dosyalandı.

Çinli teknoloji şirketleri artık metaverselere oldukça fazla dahil olmaya başladı. ByteDance, Ağustos ayında yaklaşık 1,39 milyar ABD Doları karşılığında lider bir sanal gerçeklik gözlüğü üreticisini satın aldı. Bu tür bir ekipman, metaverse için temel ekipmandır. Tencent erken bir başlangıç ​​yaptı ve 2019‘da metaverse sandbox oyunu Roblox’un Çin distribütörü oldu.

CITIC Securities, Eylül ayındaki bir araştırma raporunda, Metaverse’lerin önümüzdeki üç ila beş yıl içinde bir keşif aşamasına gireceğini ve 20 yıl içinde bir yaşam biçimi haline gelebileceklerini söyledi.

Bununla birlikte, Çinli yetkililer meta veri deposu ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) dahil olmak üzere, blok zinciri ile ilgili bazı gelişmekte olan alanlara karşı temkinli davranıyor.

Geçen hafta Çin Ulusal Güvenlik Ajansı’na bağlı bir düşünce kuruluşu, Metaverse’in teknolojik ayrımcılık, siber saldırılar ve sosyal değişiklikler nedeniyle ulusal güvenliği tehdit edebileceğini belirten bir makale yayınladı. Ayrıca Çinli yetkililer NFT Hype’larına karşı uyardılar ve Çinli teknoloji devleri NFT spekülasyonlarına direnme sözü verdiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala