Kripto Para HaberleriHaberler

Çin’in Son Baskısında En Büyük Darbeyi Kripto Para Borsalarının Tokenleri Aldı

Kripto borsaları Huobi ve OKEx’e ait borsa tokenlerinin fiyatları, Çin’in en son baskı bildiriminin yayınlanmasının ardından ciddi bir düşüşe geçti.

Çin Halk Bankası’nın kripto para ticaretini daha da sıkılaştırma planına ilişkin açıklamayı yapmasından sonraki bir saat içinde, huobi token (HT) ve OKEx’in OKB token (OKB) fiyatları %15’in üzerinde geriledi.

Şu anda CoinGecko’dan alınan verilere göre, son 24 saat içinde en büyük yüzdelik düşüşe sahip ilk iki token konumundalar. 

Çin’in daha sert önlemleri artık kripto ile ilgili tüm hizmetleri hedef alıyor. Artık insanların fiat para birimlerini kripto varlıklarına dönüştürmesine izin veren herhangi bir işletme yasa dışı olarak değerlendiriliyor.

Hem Huobi hem de OKEx, Çin’in köklü şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Çin’den taşındıklarını iddia etseler de, hala ülkede yerleşik çalışanları var.

Bunun yanında Çinli müşterilere hizmet veriyorlar ve bu sayede Renminbi’yi OTC aracılığıyla kripto varlıklarıyla takas etmelerine izin veriyorlar.

Binance ise platformunda Çin yuanı OTC hizmetleri de sunuyor. Ancak Binance’in borsa tokeni olan BNB’nin fiyatı, son bir saatte yüzde sekiz düşüşle daha az darbe aldı.

Bahsi geçen kripto para borsaları Çin’in yenilenen baskı önlemlerine herhangi bir tepkileri olup olmadığı konusunda yorum yapma talebine yanıt vermedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala