Kripto Para HaberleriHaberler

Çin’in İl Düzeyindeki Şehri Ganzhou Madencilik Firmalarını Teftişe Başladı

Çin’deki il düzeyinde bir şehir olan Ganzhou, yerel işletmeler üzerinde kontroller ve teftişler yaparak kripto para madenciliği ve ticaretini çökertmek için harekete geçiyor.

Merkez bankasının yerel şubesi, yerel bir sanayi parkında teftişler yapmak için şehrin mali düzenleyicisi ve yerel kamu güvenliği departmanı ile birlikte çalıştığını duyurdu.

Yerel makamlar, bölgedeki şirketlere risk uyarı mektupları yayınladıklarını, işlerini ve lisanslarını kontrol ettiklerini söyledi.

Bu baskı, Çin’in 24 Eylül’de kripto para madenciliği ve ticaretini yasaklaması nedeniyle kripto endüstrisinde ülke çapında devam eden bir kısıtlamanın altını çiziyor.

Merkez bankası  Eylül ayında yaptığı bir başka açıklamada, Çin’in  kripto para birimlerinin “spekülatif doğasını” defalarca eleştirdiğini ve bunun “kara para aklama, yasadışı bağış toplama, dolandırıcılık ve piramit şemaları gibi suç faaliyetlerine yol açtığını” yineledi.

Çin’in kripto varlığı, ülkenin Eylül yasağından önce bile küçüldü. Cambridge Alternatif Finans Merkezi tarafından derlenen Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’nin son verilerine göre ABD, kripto para madenciliğinde  Çin’in lider konumunu geride bıraktı.

Ağustos ayının sonunda ABD, küresel hash oranı payının %35,4‘ünü oluşturuyordu. Bu, madencilik için gereken bilgi işlem gücü seviyesini ifade ediyor ve Nisan sonundaki %16,8‘den önemli bir artışı temsil ediyor.

Çin’in kripto para birimlerine yönelik yasakları dünya basınının gündemine oturmuştu. Görünüşe göre ülke, madenciliği tamamen bitirmek konusunda kararlı tutumunu sürdürüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala