HaberlerKripto Para Haberleri

Çin’de Teftiş Edilen Fabrikaların Denetimi Sırasında 260 Madencilik Makinesine El Konuldu

Çinli kripto gazetecisi Colin Wu tarafından 28 Ekim’de paylaşılan bir makaleye göre, Dongguan şehrinde (Çin’in Guangdong Eyaletinde bulunan) yapılan bir inceleme de, bilgisayarları ve grafik kartlarını geri dönüştüren bir şirketin kripto para madenciliği yaptığı tespit edildi.

Kaçak maden alanları keşfedildi

Şirketlerin “Çin Halk Cumhuriyeti Enerji Tasarrufu Yasasını” ihlal ettiğinden şüphelenildi. Sonuç olarak Sanzhong Köyü ve Tuqiao Köyü olmak üzere iki farklı yerde 260‘tan fazla kripto madenciliği cihazına el konuldu.

Bu makineler yasadışı olarak Eylül’de 60.000 kWh ve Ekim’de 120.000 kWh’in üzerinde elektrik tüketerek bölgedeki normal elektrik tüketimini ciddi şekilde bozdu.

Bitcoin madencileri Çin’den ABD’ye gidiyor

Bu yılın Eylül ayının sonlarında, Çin hükümeti kripto para birimlerine karşı başka bir yasak getirdi. Bu sefer kripto işlemlerini hedef aldı ve kripto madencilerini çok etkiledi.

Huobi tarafından yönetilen birden fazla kripto borsası da Çin’den çekilmeye ve o bölgeden taşınmaya başladı. Bazıları da faaliyetleri durdurmak zorunda kaldı.

Kripto para madencileri ülkeden Kazakistan, Kanada ve ABD’ye göç etmeye devam ediyor. Ek olarak Bitmain ve BTC.com gibi madencilik makinesi üreten devler Çinli müşterilerle çalışmayı durdurdu.

Şimdi, ABD, Çin’den ayrılan madencilerin en büyük hedefi haline geldi ve ülkede üretilen Bitcoin hash gücünün çoğunluğu artık ABD’de rahatça faaliyet gösteren madenciler tarafından üretiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala