Altcoin HaberleriHaberler

Çin üniversitesi Norton’un Ethereum madencilik işlevine karşı uyardı

Çin’in güneydoğusundaki Xiamen Üniversitesi, ülkenin kripto madenciliği yasaklama politikasını gerekçe göstererek personelini ve öğrencilerini Ethereum madenciliği işlevi için Norton 360 antivirüs yazılımını kullanmamaları konusunda uyarıyor.

Bu durum, Çin’in kripto para birimlerine ve madencilik işlemlerine karşı sert duruşunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Xiamen Üniversitesi, öğrencilere ve personele kripto madenciliğinin “ulusun kripto politikasına ters düştüğünü” hatırlatan bir duyuru yayınladı.

Ancak Norton’un müşteri hizmetleri personeli, yazılımının Çince versiyonunda madencilik işlevi olmadığını söyledi. Geçen yıl Eylül ayında Çin, kripto para madenciliğinin yanı sıra tüm kripto işlemlerini yasaklamıştı .

Norton, geçen yıl Haziran ayında kripto para madenciliği işlevlerini yazılımına dahil ettiği için tepkiyle karşı karşıya kaldı.

Şirket, son zamanlarda yazılımın madencilik kârlarındaki komisyonları ve kullanıcıların onu kaldırmak için yaşadığı zorluklar konusunda daha fazla tepkiyle karşılaştı.

Norton’un Ethereum madencilik programı aslında yeni bir şey değil. Şirket yaklaşık 7 ay önce madencilik çalışmalarına yönelik çalışmaları hakkında açıklama yapmıştı.

Ancak  Norton 360 Mining Ethereum yazılımını kullananlar %15 kesinti ile karşı karşıya kalıyor. Durum böyle olunca da tepkiler kaçınılmaz oluyor.

Güvenlik uzmanı ve gazeteci Brian Krebs, Norton Crypto‘nun, müşterinin bilgisayarı boştayken Ethereum (ETH) kripto para birimi madenciliği yapacağını ifade etmişti. Daha sonra NortonLifeLock, Norton Crypto’nun yalnızca bir katılım özelliği olduğunu ve kullanıcı izni olmadan etkinleştirilmediğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu