Kripto Para HaberleriHaberler

Çin Posta Tasarruf Bankası, Dijital Yuan’ın Geliştirilmesine Katkıda Bulunacak

China Post Group tarafından aktarılan bilgilere göre Çin Posta Tasarruf Bankası, elektronik Çin yuanı (e-CNY) için atanan araştırma ve geliştirme kurumlarından biri haline geldi.

Bunun yanında bankanın Çin’in elektronik ödeme pazarındaki konumu için rekabette ilk hamle avantajı elde etmesine olanak sağladı. 

Banka, Çin İnşaat Bankası, Çin Sanayi ve Ticaret Bankası, Çin Ziraat Bankası, İletişim Bankası ve Çin Bankası ile birlikte e-CNY gelişimi için belirlenmiş altı büyük devlet bankasından biridir. 

Resmi web sitesine göre, Posta Tasarruf Bankası kırsal ve kentsel bölge sakinlerine, küçük ve orta ölçekli işletmelere odaklanmaktadır. 

Çeşitli bankalar, e-CNY geliştirme konusunda rekabet etmeye çalışıyor. Ağustos sonu itibariyle, devlet bankaları, anonim bankalar, şehir ticari bankaları, kırsal kredi kooperatifleri ve kırsal ticaret bankaları dahil olmak üzere e-CNY cüzdanlarının yeniden araştırılmasını destekleyen 35 banka zaten vardı. 

Temmuz ayında, ülkenin merkez bankası olan Çin Halk Bankası, Çin’in e-CNY araştırma ve geliştirme konusunda ilerlemesi hakkında bir beyaz kitap yayınladı ve dijital yuanın iki katmanlı bir operasyon modelini benimsediğini söyledi.

Ek olarak merkez bankasının e-CNY yayınladığını söyledi. Önde gelen devlet bankaları, dijital yuan operasyonlarından sorumlu olduğu belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala