Blockchain HaberleriHaberler

Çin Mahkemeleri Blok Zincirinde Depolanan Kanıtları Kabul Ediyor

Yerel basında çıkan haberlere göre Sichuan ve İç Moğolistan, yakın zamanda ilk vakalarını blok zincirinde depolanan kanıtları kullanarak açıklayan iki bölge.

İç Moğolistan, Hohhot Şehri Saihan Bölge Halk Mahkemesi, davacı ve davalının bir kredi sözleşmesi üzerinde anlaşmazlık yaşadığı bir davada, blok zincirinde saklanan bir sözleşmeyi kanıt olarak kabul etti.

Mahkeme, sözleşmeyi davacı ve davalının delillerini incelemek için kullandı ve her iki taraftan da itirazsız olarak hükmüne vardı.

Sichuan’da, eyaletin Serbest Ticaret Bölgesi Mahkemesi, bir telif hakkı ihlali davasında blok zincirinde saklanan kanıtları kabul etti. Davacı, davalıyı müzik eserlerini intihal ve ticari kazanç için kullanmakla suçladı.

Mahkeme, davacı tarafından sağlanan ve davalının çürütmek için kanıt sunmadığı kanıtları kabul etti ve ihlal kararına vararak davalının davacıya 20.000 yuan (3.142 ABD Doları) tazminat ödemesine hükmetti.

Geçen Ağustos ayında, Yüksek Halk Mahkemesi, Siber Dava Düzenlemeleri düzenleyici bir belgede blok zincirinde saklanan kanıtların geçerliliğini onayladı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Bored Ape Savaşları! Koleksiyoncular Birbirine Dava Açıyor!

Çin Yüksek Halk Mahkemesi, 2022 çalışma raporunda, yargı davaları için blok zincirlerde 1,71 milyar parça kanıtın zaten depolandığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu