Kripto Para HaberleriHaberler

Çin, Kripto Paralar İçin Daha Sıkı Denetim ve Kısıtlama Yolları Arıyor

Çinli yetkililer kripto para birimiyle ilgili faaliyetleri kısıtlamanın yollarını arıyor

Çin hükümetine yakın bir kaynak, Caijing Magazine’e daha önce halka sunulan kripto para birimi endüstrisi kısıtlamalarını güçlendirmek için yaklaşan düzenlemeler hakkında bilgi verdi.

Yeni kısıtlama, kripto para birimlerine bağlı herhangi bir ticari faaliyeti yasa dışı olarak kabul etse de, bireylerin veya şirketlerin bunu yapmasını kısıtlamak için yasal olarak onaylanmış bir çerçeve yoktu. Bundan dolayı mevcut yasa tam olarak uygulanamıyor. Bu nedenle hükümet yargısal çözümler arıyor.

Caijing’in Merkez Bankası’na yakın kaynakları şu anda kurumun düzenleyici gereklilikleri uygulamanın doğru yolunu bulmakta zorlandığını söyledi.

Şu anda düzenleyiciler, cezalar için doğru yolları sağlamak amacıyla sorunun teknik yönünü araştırmak için madencilik ve kripto para endüstrilerini araştırıyorlar.

Güvenlik kurumları önlem almakla sorumluyken, Merkez Bankası‘nın tebligatı talimat olarak kullanılıyor. Bildiğiniz gibi Çin’deki şirketlerin  kripto para birimi endüstrisi ile ilgili işletmelere herhangi bir hizmet sağlaması yasaklanmıştı

Yasak, yurtdışında faaliyet gösteren işletmeler için de geçerli. Yurtdışında çalışan ancak Çinli bireylere kripto para endüstrisi ile ilgili hizmetler sunan şirketler de Çin yasalarına göre sorumlu tutulacak.

Son olarak, Çinli vatandaşlar da herhangi bir platformda p2p değişiminin bir parçası olarak hareket edemezler. Merkez Bankası’nın uyarısı çoğunlukla şirketler için geçerli olsa da, örneğin Binance gibi p2p platformlarında kripto para birimi işlemleri yapan kişiler, yayınlanan bildirimden sonra devam etmeye karar verirlerse sorumlu tutulacaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala