Kripto Para HaberleriHaberler

Çin gümrükleri 49 adet ikinci el kripto madenciliği kulesine el koydu

Devlet medyasının Pazartesi günü bildirdiğine göre, Çin’in güneydoğusundaki Dongguan gümrüklerinde 49 adet ikinci el Ant madencilik kulesi ele geçirildi. Bu, Şubat ayındaki üçüncü el koyma işlemi oldu. 

Dongguan gümrüğünün üst departmanı olan Guangzhou Huangpu gümrükleri, kulelere yanlış beyan nedeniyle el koyulduğunu ve daha fazla takibatın beklendiğini söyledi.

Shenzhen ve Wuhan gümrükleri, Şubat ayında sırasıyla 126 ve 46 madenciye yanıltıcı etiketler ve beyan formları nedeni ile el koydu. 

Çin, geçen Eylül ayında kripto madenciliğini yasaklayarak yerel kripto madenciliği işletmesinin ülkeden kitlesel bir çıkışını ateşledi.

Ancak devlet destekli bir gazetenin Aralık ayı raporuna göre yetkililer küçük ölçekli operasyonları durdurmaya devam etti. 

Çin Komünist Partisi gazetelerinden biri olan Economic Daily, Aralık ayındaki bir başyazıda özel kripto madencilerine baskı yapılması çağrısında bulundu.

Geçen Ekim ayından bu yana, en az dört il, hala kripto madenciliği işletenler için elektrik oranlarını artırdı ve Shandong ve Shaanxi, vatandaşların yasadışı kripto madenciliği faaliyetleriyle ilgili bilgileri bildirmeleri için yardım hatları başlattı. 

2021’den beri güncellenmeyen  en son “ İhracat Yasak Listesi (Altıncı Baskı) ”na göre Çin, madencilik makinelerinin ihracatını yasaklamadı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu