bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,484.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,745.72
tether

Tether (USDT)

$ 1.01
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.216944
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.28
Kripto Para HaberleriHaberler

Çin Bir Nevi NFT’leri Yasaklamaya Çalışırken, Yerel İnternet Devleri Bu Alana Girmeye Devam Ediyor

Çinli gazeteci ve blog yazarı Colin Wu‘ya göre, Çinli düzenleyiciler, büyük İnternet şirketleriyle, karşılıksız token (NFT) kullanımı hakkında görüşmelerde bulunuyorlar.

Wu, NFT’lerin artık kullanılmasına izin verilmediğini bildirdi. Ancak, bunun yerine dijital koleksiyonlara izin veriliyor.

Yine de, yerel İnternet devleri ve diğer büyük şirketler hala NFT alanına aktif olarak giriyor. Yakın zamanda McDonald’s’ın Çin’deki varlığının 31. yıldönümü şerefine çalışanlarına ve müşterilerine sunmak için 188 NFT seti yayınladığı bildirilmişti.

Wu, Tencent ve Alibaba’nın da NFT platformlarını piyasaya sürdüğünü ve DHL’in de NFT’lerini piyasaya sunduğunu hatırlatıyor.

Eylül ayı sonlarında Çin, kripto para birimi işlemlerini de yasakladı ve bunları yasa dışı olarak işaretledi. Bununla birlikte, Çin vatandaşlarının yasal olarak dijital mülk olarak Bitcoin’e sahip olmalarına hala izin verilmektedir.

Görünüşe göre Çin, kripto para birimlerinden sonra gözünü NFT endüstrisine dikmiş durumda. Her ne olursa olsun NFT’lerin dünya genelinde popülerliği her geçen gün artıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala