Kripto Para HaberleriAltcoin HaberleriHaberler

Cardano, IOHK’nin Son Güncellemelerine Göre ‘Token Yakma’ Seçeneklerini Keşfediyor Olabilir

IOHK tarafından paylaşılan son durum güncellemelerine göre Cardano, token yakma seçeneklerini araştırıyor olabilir. “Yakılan” kripto, bir dizi tokenin dolaşımdan kalıcı olarak çıkarılması anlamına geliyor.

IOHK tarafından paylaşılan, haftaya ilişkin durum güncellemelerinde de görüldüğü gibi, çeşitli geliştirme ekipleri tarafından yürütülen faaliyetlerin detaylarına dikkat çekildi. Cardano ademi merkeziyetçiliği üzerinde çalışan rapor, Hydra ekibinin bir planlama oturumu düzenlediğini ve Hydra geliştirme yol haritasını güncellediğini belirtiyor.

Aynı şekilde, “ekip, veri yerine token kullanma senaryolarıyla birlikte bir Hydra Head içinde token basma ve yakma seçeneklerini inceledi” yazıyor.

Bir kripto haber organı olan U.Today daha önce halka açık Cardano test ağında ilk Hydra Heads açılışını bildirmişti. Bir protokol paketinin ilki olan Hydra Heads, Cardano’nun ölçeklendirme yolculuğunda kritik bir unsurdur. Hydra, ağ güvenliğini ve ölçeklenebilirliğini iyileştirmeyi amaçlayan bir Katman 2 (Layer2) çözümleri koleksiyonunu ifade eder.

Durum güncellemesi, aynı token yazma satırları boyunca, Adrestia ekibinin token basma ve yazma yetenekleri eklemek için yeni bir işlem iş akışını tamamlamaya çalıştığını bildiriyor.

Adını isyan tanrıçasından alan Adrestia, Cardano ile entegrasyonu ve etkileşimi daha kolay ve hızlı hale getirmek için piyasaya sürüldü. IOHK mühendislerinden oluşan Adrestia ekibi, Cardano’yu geliştiriciler ve uygulama geliştiriciler için erişilebilir kılan tüm web API‘lerini ve kitaplıklarını oluşturma sorumluluğuyla görevlendirildi.

Zincirde yapılan geliştirmeler daha sonra performans ve ölçeklenebilirliğe odaklanabilirken, kullanıcılar her zaman onunla sorunsuz bir şekilde etkileşimde bulunabilecekler.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Takipçileri Elon Musk’ın Tweet’ini ‘Ti’ye Aldı

Cardano ekosisteminde geliştirme devam ediyor

U.Today’in daha önce bildirdiği gibi, Cardano, Santiment verilerine göre son 30 gün içinde en hızlı gelişen ilk beş varlık arasında yer alıyor.

Cardano ekosisteminde gelecekteki iyileştirmeler için temel oluşturulmuş olmasına rağmen, ADA fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3.10$’dan yaklaşık %74 aşağıda kaldığı için yetişemedi. ADA şu anda 0,87 dolardan dar bir aralıkta işlem görüyor ve yaklaşmakta olan büyük bir fiyat hareketine işaret ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu