Altcoin HaberleriBlockchain HaberleriHaberler

Cardano, Blockchain Projelerinin Sayısı 200’e Yaklaşırken 2022 için Ölçeklendirme Planlarını Açıklayacak

IOHK İletişim Direktörü Tim Harrison, geçtiğimiz günlerde Cardano topluluğuna gelen bir, ay ortası güncellemesini yayınladı. Güncelleme, 2022 için ölçeklendirme planlarını ve Cardano blok zincirinde yeni projeler inşa etmeyi içeriyor. Tweet, şu anda Cardano ağında inşa edilen 199 proje sayısını gösteren bir resim içeriyordu.

Cardano’nun kurucu ortağı ve IOHK CEO’su Charles Hoskinson tweet’i paylaştı ve ardından “Kim 200. proje olmak ister?” diye sordu.

Aralık ayının sonlarında, Charles Hoskinson’ın o sırada ADA’da 175’ten fazla projenin inşa edildiğini ve 2022’nin ilk çeyreğinin sonuna kadar yaklaşık 11 projenin başlatılacağını belirttiğini bildirmişti.

Şimdi, bu sayı 199’a yükseldi ve en geç 2022 Nisan ayı sonuna kadar 17’den fazla proje başlatılabilir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Rio de Janeiro Belediye Başkanı, Şehrin Hazinesinin %1’i İle Bitcoin’e Yatırım Yapacak

Hydra: Cardano’nun Katman 2 ölçeklendirme çözümü

ADA blok zincirindeki akıllı sözleşmelerin, merkezi olmayan uygulamaların (DApp’ler) ve diğer uygulamaların uygulanmasını sağlayan Alonzo hard forku (sert çatallanma), Eylül 2021’de faaliyete geçti.

Mevcut Katman 1 blok zincirinin üzerine yeni bir protokol yerleştirerek ADA’nın ölçeklenebilirliğini daha da artırmak için önemli bir Katman 2 çözümü olan Hydra, Alonzo sert çatalının getirdiği iyileştirmelerden biridir.

Bu, Cardano’nun gerçek dünya uygulamalarını desteklemek için gereken çıktıyı elde etmede karşılaşılan ölçeklendirme zorluklarının üstesinden gelmeye çalıştığı, özellikle ağ ücretlerini göz önünde bulundurarak, sel saldırılarına (DDoS) karşı mücadele ve depolama ile uğraşırken ortaya çıkıyor.

IOHK’ya göre Hydra, verimi en üst düzeye çıkararak, gecikmeyi en aza indirerek, minimum veya hiç masrafa maruz kalmadan ve depolama gereksinimlerini önemli ölçüde azaltarak bu sorunları ele almayı amaçlayan bir Katman 2 ölçeklendirme çözümüdür.

Aralık ayının sonlarında, bir Cardano geliştiricisi, Hydra çözümünde istikrarlı bir ilerleme olduğunu ima etti ve sonraki adımların zincir üzerinde doğrulamalara odaklanacağını ve test ağının lansmanına yönelik boşluğu kapatacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu