bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,361.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,750.34
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215400
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.77
Altcoin HaberleriHaberler

Cardano (ADA), Etiyopya’nın “Dijital Dönüşümü” Yolunda İlerliyor

Bu ay, Charles Hoskinson başkanlığındaki IOHK ekibi, Cardano gelişimini ilerletmek amacıyla Afrika’da girişimciler ve politikacılarla buluşuyor.

Hoskinson ve ekibi bunu yaparken, Etiyopya Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez Ağustos ayında bahsedilen öğrenci kimlik bilgilerinin takibi konusu gündeme taşınmaya başlandı.

Etiyopya Eğitim Bakanlığı'ndaki Cardano ekibi
Kaynak: Twitter.com’da @IOHK_Charles

Kimlik bilgisi sistemi, verileri yakalamak ve dijital bir kimlik sistemi sağlamak için blok zincirine katılım ve notlar gibi bilgileri koyarak 5 milyon öğrencinin akademik kayıtlarını elden geçirmeyi amaçlıyor.

Hoskinson, Bloomberg’e bunun programın ilk aşaması olduğunu söyledi. Daha sonra amacın, bunu ülkede ulusal bir kimlik sistemi başlatmak için bir sıçrama tahtası olarak kullanmak olduğu belirtildi. Bu, 110 milyon kullanıcıya kadar sayılarda bir artış görecektir.

Cardano küresel sahnede bir sıçrama yapıyor

Etiyopya’daki Cardano Atala Prism projesi, Proje Yönetim Enstitüsü (PMI) tarafından 2021‘de en etkili proje olan (50 proje arasında) 14. sırada yer aldı. Yetkililer konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Bir hükümet tarafından şimdiye kadar imzalanan en büyük blok zinciri anlaşması olan proje, kripto varlıklarının Afrika ve ötesinde olumlu sosyoekonomik değişime nasıl yardımcı olabileceğini gösteriyor.”

PMI, projeyi Etiyopyalı öğrencilerin eğitim sonuçlarını iyileştirme potansiyeline sahip bir oyun değiştirici olarak nitelendirdi.

IOHK’nın Afrika Operasyonları Direktörü John O’Conner, projeye karşı hükümet düzeyinde ilk direnişin olduğunu söyledi. Ancak devlet, dijital kimliğin ve blok zinciri teknolojisinin ilk düşünüldüğü kadar yıkıcı olmadığını anlamaya başladı.

O’Conner, Atala Prism‘in hükümetlerin belgeleri yönetme yükümlülüklerini yerine getirmelerini sağlarken aynı zamanda daha fazla dijitalleşmeye doğru ilerlemesini sağladığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala