bitcoin

Bitcoin (BTC)

$ 57,361.00
ethereum

Ethereum (ETH)

$ 4,750.34
tether

Tether (USDT)

$ 1.00
dogecoin

Dogecoin (DOGE)

$ 0.215400
litecoin

Litecoin (LTC)

$ 211.77
HaberlerBitcoin Haberleri

Byron Bay, Avustralya’nın Bitcoin Madencilik Merkezi Olabilir

Nasdaq listesinde yer alan Mawson Infrastructure Group’un, Avustralya’nın en büyük bitcoin madenciliği operasyonlarından birini kurmak için Quinbrook Infrastructure Partners ile bir ortaklık imzaladığı bildirildi.

Aktarılan bilgilere göre madencilik operasyonları sahil kasabası Byron Bay‘de yer alacak ve %100 yenilenebilir enerji kullanacak.

Avustralya Yeşil BTC Madenciliğini Hedefliyor

Byron Bay, Avustralya’nın önde gelen turistik noktalarından biri olmasının yanı sıra, ülkenin bitcoin madenciliğinin merkezi de olabilir.

Yakın tarihli bir rapor, Mawson Infrastructure Group sayesinde gün ışığına çıkan yeni tesisin, küresel kripto para madenciliğine yaklaşık 0,4 exahash ekleyeceğini ileri sürüyor.

Düşük karbonlu ve yeşil girişimlere yatırım yapan bir ABD özel sermaye şirketi olan Quinbrook Infrastructure Partners, madencilik için yenilenebilir enerji kullanacağını ifade etti.

Mawson Altyapısının İcra Kurulu Başkanı James Manning yaptığı açıklamalarda “Anlaşmada kilit nokta buydu, bu kesintiyi en yoğun ağ yükleme sürelerinde yapmaya istekliydik. Sadece açıp kapatabilmemiz, toplam güç maliyetlerini düşürür ve doğru zamanda şebekeye daha fazla güç vermemizi sağlar.” Dedi.

İlginç bir şekilde haber, Senato’nun Teknoloji ve Finans Merkezi olarak Avustralya Komitesi’nin (ATFC), yerel bitcoin madencilerinin yenilenebilir enerji kullanmaları halinde %10‘luk bir vergi indirimi almaları gerektiğini önermesinden günler sonra geldi.

Manning, şirketinin yakın zamanda 4000 adet daha ASIC (Uygulamaya Özel Entegre Devre) bitcoin madencilik cihazını satın aldığını da sözlerine ekledi. Yönetici, Mawson Infrastructure Group’un kapsamını kıtanın geri kalanına yayma isteklerini de gizlemedi:

“Artık çok daha fazla altyapımız var ve Avustralya’da daha fazlasını inşa etmeyi çok isteriz. Vergi teşviki, bunların bir kısmını Avustralya’ya yönlendirmemize yardımcı oluyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Paylaş
Bağlantıyı kopyala